Tych rzeczy lepiej unikać. Projektant radzi. "To największe głupoty w aranżacji wnętrz"

Podczas budowy lub remontu naszych czterech kątów, jedną z bardzo ważnych, choć niesłusznie pomijanych rzeczy jest odpowiednia aranżacja przestrzeni. Bez pomocy projektanta wnętrz, bardzo łatwo jest popełnić na tym etapie wiele rażących błędów. Jakie według projektanta są "Największe głupoty w aranżacji wnętrz"?

Czego należy unikać podczas aranżacji domu lub mieszkania?

Projektowanie wnętrza własnego domu lub mieszkania, czy to na etapie jego budowy czy też rutynowego remontu, może okazać się sporym wyzwaniem. Wiele osób próbujących zająć się tą kwestią na własną rękę, nie posiada odpowiedniego wykształcenia, ani wiedzy by móc uniknąć wielu błędów. Niektóre rozwiązania, które skuszą nas np. ładnym wyglądem, z czasem mogą okazać się zupełnie niepraktyczne i mało funkcjonalne.

Dobrym sposobem na uniknięcie tego typu błędów jest skorzystanie z usług projektanta wnętrz. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie i nie każdy będzie miał możliwość sobie na nie pozwolić. Inną, znacznie bardziej budżetową i przyjazną opcją jest zbieranie informacji na własną rękę. Dobrym sposobem będzie np. podpytanie się swoich znajomych lub rodziny, jak u nich sprawdzają się rozwiązania, które wy chcecie zastosować w swoim wnętrzu. 

Projektant przedstawia najbardziej rażące błędy w aranżacji wnętrz! 

Aby uniknąć wielu niepotrzebnych błędów podczas aranżacji własnego domu, warto oprócz dobrych i praktycznych rozwiązań, zapoznać się także z tymi niezbyt korzystnymi. Projektant wnętrz czynnie działający na platformie Tiktok, podzielił się ze swoimi obserwatorami „największymi głupotami w aranżacji wnętrz".

Na niechlubnej liście tiktokera znalazły się:

  • napisy na ścianach – takie w formie naklejki bądź z gotowego szablonu,
  • umieszczanie ubikacji pod skośnym sufitem
  • pralka w szafie na wysokości
  • kręte schody

Niektóre wymienione powyżej rozwiązania mogą być jednak poddawane w dyskusję. Napisy na ścianach mogą bowiem stanowić niezwykle atrakcyjną wizualnie dekorację. Kręte schody mogą być natomiast jednym rozwiązaniem dla niewielkich przestrzeni. Wszystkie rady warto więc traktować z przymrużeniem oka. 

Przeczytaj także: Te torebki robią wrażenie! Są modne, wiosenne i kosztują mniej niż 100 zł. Modele z Zary, Mango i HM

Więcej o:
Copyright © Agora SA