Jak osłonić balkon przed słońcem? Oto 3 skuteczne i tanie rozwiązania

Natalia Jarmul
23.05.2023 07:30
Osłonięcie balkonu przed słońcem nie musi być trudne ani kosztowne. Istnieje wiele prostych i skutecznych sposobów, dzięki któremu zapewnisz sobie cień i jeszcze więcej komfortu na swojej ulubionej zewnętrznej strefie relaksu. O co dokładnie chodzi?

Nadejście cieplejszych dni sprawiło, że większość z nas bardzo chętnie spędza czas na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak chce nam się opuszczać nasze ulubione cztery kąty. Wtedy wyjątkowo pomocny okazuje się balkon, który w takich chwilach staje się idealnym miejsce relaksu. 

Spokojny wypoczynek mogą zakłócić nam jednak nadmierne promienie słoneczne.  Na szczęście istnieje kilka skutecznych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań, które pomogą nam osłonić balkon przed nadmiernym nasłonecznieniem. Oto trzy z nich, które szczególnie warto wziąć pod uwagę.

Sprawdź też: Liście tej rośliny wieloletniej urzekają swoimi kolorami i barwami. Funkie sprawdzą się do każdego ogrodu

Trzy skuteczne i tanie rozwiązania, które uchronią cię przed słońcem na balkonie. Nie musisz wydawać fortuny! 

  • Maty bambusowe 

 Maty bambusowe to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, po które posiadacze balkonów sięgają wyjątkowo często. Mogą być przymocowane do balustrady balkonu lub zamontowane na specjalnych uchwytach. Nie tylko zapewniają one osłonę przed słońcem, ale również nadają balkonowi przytulny, naturalny wygląd. Co więcej, ich bambusowa struktura sprawia, że dobrze chronią przed wiatrem, zapewniając nam prywatność i intymność na naszym balkonie.

  • Pół parasol 

Pół parasol to kolejne kreatywne i ekonomiczne rozwiązaniem. Ten wyjątkowo pomocny podczas słonecznych dni przedmiot można przymocować do ściany balkonu lub balustrady, zapewniając cień w wybranym obszarze. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku balkonów o ograniczonej przestrzeni, gdzie pełnowymiarowy parasol może być niewygodny. Warto również dodać, że pół parasol nie tylko chroni przed słońcem, ale również dodaje uroku i stylu naszej balkonowej przestrzeni. 

  • Rośliny doniczkowe  

Czy kimkolwiek słyszałeś o tym, że rośliny doniczkowe mogą zostać wykorzystanie nie tylko jaka estetyczna ozdoba naszego balkonu, ale również funkcjonalne i naturalne rozwiązanie, które ochroni nas przed słońcem? Jeżeli nie, czas najwyższy to zmienić! Gęsto rosnące rośliny, takie jak pnącza czy drzewka cytrusowe, mogą zapewnić cień i chłód na balkonie. Dodatkowo rośliny doniczkowe wprowadzają element przyrody i piękna do naszego otoczenia, tworząc przyjemną atmosferę wokół nas.

Więcej o: