Balkon w stylu safari lodge to egzotyczna oaza nie tylko w miejskiej dżungli. Ta aranżacja robi furorę

Do balkonu możemy podejść taki samo, jak i do aranżacji wnętrz. Nie musi być przypadkową kompozycją różnych mebli, tkanin i roślin. Możemy wykorzystać konkretny styl, a jednym z najciekawszych jest obecnie safari lodge.

Balkon wiosną i latem jest namiastką ogrodu, możliwością obcowania z naturą nawet na niedużej powierzchni i prawdziwą oazą. Miłośnicy aranżacyjnej spójności szukają pewnego klucza, dzięki któremu balkon czy taras będą wyglądać harmonijnie. Popularne są balkony w stylu francuskim, ale obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się styl safari lodge.

Czym jest safari lodge? Ten styl wyróżnia się na tle innych

Safari lodge niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi polskimi balkonami, dlatego też powinni zainteresować się nim ci, którzy szukają czegoś zupełnie nowego. To również gratka dla osób ceniących pewną egzotykę, ale i minimalizm w nowym wydaniu. Kolory, którymi rządzi się safari lodge to: zieleń, brąz, czerń, beż, biel oraz złoto.

Te kolory możemy też przełamać kolorem zgaszonej żółci i rdzawym. Doskonale wpisują się w tę estetykę wszelkie gliniane i kamienne donice, plecione meble np. ratanowe wiszące fotele i lniane hamaki, plecione z traw kosze, a także jutowe dywany. Egzotycznego klimatu dodadzą wszelkie poduszki z motywem monstery lub innych egzotycznych liści. Sprawdzą się takie printy w zebrę i panterkę.

Jaka roślinność na balkon w stylu safari lodge? Bardzo specyficzna

Jak można się domyślić, klimat afrykański nieco wyklucza pelargonie i surfinie. Bardziej stawia na bujne rośliny zielone w dużych donicach, przykładem są palmy, które latem świetnie odnajdują się na balkonie, choć lepiej pod zadaszonym.

Podobnie będzie z juką i bananowcem, szorstkowcem Fortunego, daktylowcem i strelicją. Wokół roślin możemy ustawić plecione lampiony, a całości dopełnią makramy na ścianach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzewa cytrusowe, ale warto pamiętać, że zimę muszą już spędzić w domu.

Świetnie sprawdzą się także bukiety z suchych traw w glinianych lub szklanych wazonach. 

Zobacz też: Takich sukienek lepiej unikać! Dodają kilogramów i wyglądają niekorzystnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.