Tak mieszkają książę William i księżna Kate. Strojny apartament z iście królewskim przepychem

Aleksandra Biszczad
22.05.2023 18:20
Młodsi royalsi przy okazji koronacji króla Karola niedawno pokazali fragment swojego domu. Przeważnie chronią swoją prywatność, dlatego z miejsca wzbudzili ciekawość. Salon jest utrzymany w iście królewskim stylu.

Po rodzinie królewskiej nie można spodziewać się większych szaleństw w dekoracji wnętrz. Rola w państwie zobowiązuje, dlatego domy royalsów również są podyktowane przesłankami historycznymi. Pałac Buckingham jest na wskroś archaiczny, ale historie czuć również w innych miejscach, które zamieszkują członkowie rodziny królewskiej.

Historia królewskich włości w Londynie. To tutaj pomieszuką royalsi

Pałac Kensington można nazwać królewskim kompleksem apartamentów, w którym to lokują się kolejni członkowie rodziny brytyjskiej monarchii. Jest rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej od XVII wieku. To tutaj mieszkała przez wiele lat siostra królowej Elżbiety, księżniczka Małgorzata, a także świeżo poślubieni książę Karol i księżna Diana, która pozostała w nim również po rozwodzie. 

Współcześnie Kensington pełni funkcję swego rodzaju królewskiego apartamentowca, w którym luksusowe mieszkania otrzymują ci spośród członków rodziny królewskiej, którzy nie posiadają osobnych rezydencji. Jest to prawie 50 osób. Z czasem osiedli tutaj także książę William i księżna Kate, którzy najpierw przeprowadzili w swoim nowym domu gruntowny remont.

Królewski przepych w komnatach przyszłego króla. Pałac Kensington zachwyca

Jednak wciąż zachowano jego historyczny charakter, który mogliśmy zobaczyć w najnowszym filmie na oficjalnym koncie rodziny królewskiej. Warto dodać, że na co dzień więcej czasu spędzają w Adelaide Cottage, na terenie Zamku Windsor. W filmie relacjonującym przygotowania do koronacji króla Karola, który opublikowano na kanale YouTube księcia Williama, pokazano wnętrza apartamentu w Kensington. Jak można się było domyślić mnóstwo w nim rodzinnych pamiątek i obrazów. Meble są utrzymane w stylu z dawnych epok, a wszystko utrzymane w ciepłej kolorystyce. Widać tu ducha czasu i iście królewski przepych. 

 

Zobacz też: Jak wygładzić włosy bez prostownicy? Jedna z tiktokerek zdradza swoje niezawodne sposoby

Więcej o: