Co na komary na balkonie i w domu? Wystarczy posadzić jedną roślinę

Komary to jedne z najbardziej uciążliwych i z tego powodu znienawidzonych owadów w Polsce. Ich obecność jest szczególnie niepożądana w letnie wieczory, kiedy to pragniemy przyjemnie spędzać czas w ogrodzie, na trasie lub balkonie. W jaki sposób skutecznie odstraszyć komary z naszego otoczenia.

Stwórz ogród nieprzyjemny dla komarów

Komary to bardzo uciążliwe i nieprzyjemne owady, które potrafią uprzykrzyć nawet najmilszy letni wieczór. Większość z nas wolałaby całkowicie wyeliminować je ze swojego ogrodu, niekoniecznie używając do tego drażniące środki chemiczne. Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów, dzięki którym możesz znacząco zredukować obecność komarów w twoim środowisku. 

Komary to owady, które uwielbiają wilgoć. Usunięcie miejsc wilgotnych w ogrodzie będzie więc kluczowe dla zredukowania populacji tych owadów. Najważniejsze jest, aby pozbyć się lub odpowiednio zabezpieczyć wszystkie miejsca stojącej wody. Należy usunąć wszelkie miski, konewki czy rynny, w których może się zbierać woda. Jeśli w ogrodzie magazynowana jest deszczówka, dostęp do niej powinien być zabezpieczony przy pomocy gęstej siatki.

Te rośliny pomogą pozbyć się nieproszonych gości z twojego tarasu!

Brak stojącej wody to nie jedyny naturalny sposób na pozbycie się uporczywych owadów. Istnieją bowiem rośliny, które dzięki swoim właściwościom są w stanie skutecznie odstraszyć komary z powierzchni naszego tarasu czy balkonu. Należą do nich 

  • lawenda – roślina ta nie tylko pięknie prezentowała się będzie w donicach na balkonie lub tarasie ale także posiada ona zapach, którego komary wprost nienawidzą.
  • kocimiętka – to bardzo specyficzna roślina miododajna, która jest przyjazna pożytecznym pszczołom, będąc jednocześnie dość nieprzyjemna dla uciążliwych komarów.
  • koper włoski – jest to zioło, które kwitnąc na żółto przez całe lato, wydziela zapach nieprzyjemny dla komarów.

Wymienione powyżej rośliny warto posadzić w donicach i umieścić je na balustradzie, parapecie lub powiesić pod belkami na tarasie. Taki sposób radzenia sobie z komarami jest nie tylko bardzo ekologiczny, ale także posadzone kwiaty ozdobią i zapełnią przestrzeń waszego ogrodu. 

Przeczytaj także: Lato na dłoniach? Ten manicure przyciągnie spojrzenia. 3 kolory, które zawładnęły trendami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.