Ogród bez stresu! Oto 3 niewymagające rośliny doniczkowe, które nie potrzebują częstej pielęgnacji

Marzysz o przytulnym domowym wnętrzu pełnym kwitnących roślin, ale czujesz, że nie znajdziesz wystarczające ilości czasu, aby się nimi zaopiekować? Mamy dla ciebie rozwiązanie! Te 3 roślinne gatunki idealnie sprawdzą się nawet u tych najbardziej zabieganych z nas.

Roślin w mieszkaniu to jeden z najczęstszych zakupów, na który decydujemy się, kiedy chcemy udekorować i ożywić nasze ulubione cztery kąty. Co jednak w momencie, gdy nie mamy doświadczenia oraz czasu, aby zająć się regularnie pielęgnacją tych pięknych zielonych osobników? Istnieje idealnie rozwiązanie! 

Sprawdź też: Kayah została właścicielką zjawiskowego domu w Wenecji. Antresola robi wrażenie

Okazuje się, że wśród roślin doniczkowych znajdziemy również te niewymagające regularnej pielęgnacji oraz obserwacji. Te 3 wyjątkowe gatunki nie tylko doskonale ożywią wnętrza twojego mieszkania, ale także nie będą wymagać od ciebie zbyt wiele uwagi. O jakie rośliny chodzi dokładnie? 

Oto 3 rośliny, które dodadzą uroku twojemu mieszkaniu, bez konieczności poświęcania im zbyt wiele czasu 

  • Paproć królewska (Nephrolepis exaltata)

Ta elegancka roślina doniczkowa idealnie sprawdzi się przy dekorowaniu wnętrz. Wystarczy, że umieścisz ją w lekko zacienionym miejscu i wilgotnym środowisku. Warto również dodać, że paprocie królewskie są również wytrzymałe na okresowe przesuszenie. Niezależnie od tego, czy postawisz ją w salonie, czy sypialni, paproć królewska doda twojemu mieszkaniu naturalnego uroku i świeżości.

  • Sansewieria gwinejska (Sansevieria trifasciata) 

Ta wyjątkowa roślina znana jest także jako "język teściowej". Często wymienia się ją wśród najbardziej wytrzymałych i odpornych roślin doniczkowych. Sansewierię wyróżniają zielone liście w kształcie miecza, które łatwo przetrwają w różnych warunkach świetlnych i temperaturowych.

Roślina ta nie potrzebuje częstego podlewania i może rosnąć nawet w niewielkim nasłonecznieniu.

  • Pilea (Pilea peperomioides) 

Koło tej uroczej rośliny o sercowatych liściach nie da się przejść obojętnie! Swoją popularność zawdzięcza właśnie niezwykłemu i unikatowemu wyglądowi. Pilea określa się jako łatwą w pielęgnacji i tolerancyjną na różne warunki świetlne.

Nie musisz więc obawiać się o częste podlewanie, ponieważ roślina ta preferuje lekko przesuszoną glebę. Jest doskonałym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami doniczkowymi i nie mają zbyt wiele czasu, aby zająć się ich pielęgnacją. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.