Ogród w stylu angielskim. Co go wyróżnia i dlaczego wszyscy się nim zachwycają? Luksusowy i tani

Natalia Jarmul
23.05.2023 15:50
Ogródki w stylu angielskim nie od dziś są obiektem zachwytu ludzi praktycznie na całym świecie. Doceniane są m.in. za swoją harmonię, naturalność oraz romantyczny charakter. Czy wiedziałeś jednak, że nie musisz wydawać fortuny, aby stworzyć taką piękną oazę spokoju we własnym otoczeniu? Wyjaśniamy dlaczego!

Jeżeli marzysz o tym, aby twoja zielona przestrzeń przy domu przeobraziła się w prawdziwą oazę spokoju i piękna, która będzie odzwierciedleniem harmonii natury i estetyki, koniecznie zainspiruj się ogrodami w stylu angielskim. Tak urządzone ogródki zdobywają serca ogrodników oraz miłośników natury na całym świecie! Jednak czy wiesz, dlaczego zielona przestrzeń urządzana w angielskim stylu wzbudza aż tyle zachwytu? 

Okazuje się, że aby stworzyć prawdziwy raj na ziemi w swoim ogródku, nie musisz wydawać fortuny! Podpowiadamy i wyjaśniamy, dlaczego ogrody w stylu angielskim są równie luksusowe, co przystępne dla każdego.

Sprawdź także: Tak na co dzień żyje Blanka Lipińska. W mieszkaniu dominuje luksus. Pewien mroczny element zaskakuje

Co wyróżnia ogród w stylu angielskim? Ten wyjątkowy styl spotkał się z uznaniem ludzi na całym świecie

To, co wyróżnia ogród w stylu angielskim to przede wszystkim połączenie elementów romantyzmu, elegancji oraz co ważniejsze — naturalności. Charakterystyczne dla niego kształty, kolory, jak również tekstury tworzą niezwykłą atmosferę, obok której ciężko przejść obojętnie. Jednak to, co sprawia, że ten wyjątkowy styl błyskawicznie spotkał się z uznaniem ludzi na całym świecie, to przede wszystkim jego zdolność do dopasowania do różnych przestrzeni i budżetów.

ogród w stylu angielskimogród w stylu angielskim shutterstock.com

Do tej pory ogród w stylu angielskim kojarzył ci się wyłącznie z wielkimi rezydencjami i posiadłościami? Nic bardziej mylnego! Najczęściej w różnego rodzaju filmowych produkcjach zagranicznych możemy spotkać się z angielskimi ogrodami pełnymi imponujących alei, rozległych trawników, okazałych rzeź i fontann, jak również różnorodnych gatunków kwiatów i drzew. Nie da się ukryć — takie ogrody są wspaniałe, jednak nie jest to jedyny sposób na stworzenie zielonej przestrzeni przy domu w stylu angielskim. 

Czy do zaprojektowania ogrodu w stylu angielskim niezbędna jest ogromna działka? Wyjaśniamy!

Tak naprawdę, ogród w stylu angielskim może być zaprojektowany nawet na niewielkiej działce i przy ograniczonym budżecie. Brzmi interesująco, prawda? 

Jako kluczowe do osiągnięcia tego efektu wymienia się skupienie na kilku ważnych elementach, charakterystycznych dla tego stylu. Romantyczne ławki, wielopoziomowe rabaty z bujną roślinnością, ścieżki z naturalnych materiałów, jak również oczka wodne i kamienne elementy ozdobne — to głównie te rozwiązania wskazywane są jako najbardziej związane z tym romantycznym stylem. Co więcej, możesz zdecydować się na wykorzystanie lokalnych roślin oraz naturalnych materiałów, jak np. Kamienie czy drewno, które nie tylko dodadzą ogródkowi autentycznego charakteru, ale także pozwolą ci zaoszczędzić na kosztach. 

Więcej o: