W mieszkaniu w tym stylu chodzi o głęboki relaks i harmonię. Styl wellness to nie tylko łazienka jak spa

Mieszkanie powinno być miejscem odpoczynku i relaksu. Z tego powodu warto zainteresować się stylem wellness. Nawiązuje do miejsc odnowy biologicznej i spa, ale można go wprowadzić nie tylko w łazience. W dodatku to styl na każdą kieszeń!

Styl wellness: trend wnętrzarski na 2023 rok

Jednym z trendów na 2023 rok jest wprowadzanie do wnętrz elementów wellness. Co to znaczy? Chodzi tutaj o stworzenie przytulnych, harmonijnych pomieszczeń, w którym można naprawdę odpocząć i się zregenerować. Oczywiście nazwa nawiązuje do miejsc odnowy biologicznej i spa, które w ostatnim czasie są tak bardzo popularne.

łazienka w stylu wellnessłazienka w stylu wellness fot. unsplash.com

Łazienka w stylu wellness może zamienić się w domowe, prywatne spa. Jednak nie musi się to ograniczać tylko do tego jednego pomieszczenia. Elementy stylu wellness można wprowadzić w każdym pokoju i nie trzeba do tego dużego budżetu. 

Czytaj też: Kayah została właścicielką zjawiskowego domu w Wenecji. Antresola robi wrażenie

Łazienka jak w spa

Mówiąc o stylu wellness najczęściej myślimy o łazience. To jedno z tych miejsc, które w domu może służyć relaksowi. Jesteśmy w nim sami, a gorąca kąpiel lub prysznic po całym, męczącym dniu zapewnia relaks dla ciała i ducha. W łazience w stylu wellness często są trójkątne wanny z funkcją jacuzzi. Jednak, aby stworzyć taką przestrzeń można postarać się tylko o dodatki.

styl wellnessstyl wellness fot. unsplash.com

Jak lepiej zrelaksować się w wannie? Czasem wystarczy jedynie specjalna poduszka do wanny, która ułatwi relaks i odpoczynek np. przy książce. Można też postarać się o dekoracyjno-funkcjonalne akcenty. Popularne są efektowne dyfuzory na olejki. Do łazienki pasują też zapachowe świece oraz lampy solne.

Stwórz swój kącik

W stylu wellness chodzi o relaks, a wiele osób odpoczywa najlepiej w samotności, np. z kubkiem kawy, książką lub słuchając muzyki z zamkniętymi oczami. Warto mieć w swoich czterech kątach właśnie taki kącik, w którym tylko odpoczywamy i możemy zapomnieć o całym świecie. Wystarczy do tego np. wygodny fotel z małym stolikiem. Warto otoczyć się kwiatami. Szczególnie istotne jest to wtedy, gdy pracujesz zdalnie z domu. Najlepiej oddzielić strefę codziennej pracy od strefy relaksu w domu.

Czytaj też: Po tej domowej miksturze róża będzie kwitła jak szalona. Wystarczy zblendować jedno warzywo

Mieszkanie w stylu wellness: dużo kwiatów

mieszkanie w stylu wellnessmieszkanie w stylu wellness fot. unsplash.com

Wiele osób uwielbia wyjeżdżać poza miasto na weekend i wakacje. Szukamy zieleni, miejsc pełnych natury, z kwiatami i harmonią. W mieszkaniu w stylu wellness nie powinno zabraknąć roślin. O dobroczynnym działaniu kwiatów na zdrowie i psychikę napisano mnóstwo artykułów i książek. Zieleń jest bardzo dobra dla wzroku, dlatego zaleca się często patrzeć na kwiaty. Ponadto wiele roślin oczyszcza też powietrze. W mieszkaniu wellness szczególnie dobrze sprawdzą się palmy i inne rośliny egotyczne.

Sprawdź też: Szpilki na wesela są już passe! Teraz to te buty królują. Wygode, lekkie i modne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.