Domowy nawóz do pomidorów na obfite i piękne plony. Prosta receptura

Wiele osób podejmuje się uprawy pomidorów, mimo że nie jest to wcale takie proste. Można jednak zastosować proste metody, aby plony się udały i były obfite. Warto sięgnąć po nawóz z drożdży do sadzonek pomidorów. Jest łatwy do zrobienia i skuteczny.

Nawóz z drożdży do pomidorów

Drożdże są przydatne nie tylko w kuchni, ale także w ogrodnictwie. Nawóz z drożdży piekarskich stosowany jest już od dawna i jest jedną z najlepszych odżywek dla różnych rodzajów roślin. Drożdże bardzo dobrze sprawdzają się m.in. w przypadku sadzonek pomidorów. To dobra alternatywa dla chemicznych preparatów.

Dzięki temu nawozowi pomidory urosną szybciej i możemy liczyć na obfite plony. To zasługa wielości składników znajdujący się w drożdżach: witamin z grupy B, wapnia, żelaza, magnezu. Ponadto stosowanie tego nawozu zmniejsza ryzyko pojawiania się różnych chorób na pomidorach.

Czytaj też: Kayah została właścicielką zjawiskowego domu w Wenecji. Antresola robi wrażenie

nawóz z drożdży do pomidorównawóz z drożdży do pomidorów fot. unsplash.com

Jak zrobić nawóz z drożdży do sadzonek pomidorów?

Nawóz z drożdży można zrobić na dwa sposoby. Jeśli zależy ci na czasie i szybko chcesz mieć gotowy nawóz, wybierz prostszą metodę, bez fermentacji. Wystarczy jedna, rozdrobniona kostka drożdży, którą zalewamy 10 litrami ciepłej wody. Po wymieszaniu odstaw na godzinę i to wszystko, nawóz jest gotowy.

Można też zrobić sfermentowany nawóz z drożdży do sadzonek pomidorów. Do tej metody potrzebujemy jeszcze dodatkowo cukier. Rozdrobnioną kostkę drożdży zasypujemy 1 szklanką cukru, odstawiamy na 2 godziny. Kolejny krok to zalanie tej mieszanki 10 litrami wody. Dokładnie wymieszaj roztwór i odstaw na tydzień. Po 7 dniach roztwór jest gotowy, ale trzeba go jeszcze rozcieńczyć w proporcji 1 szklanka i 10 litrów wody.

Czytaj też: Ta lampka DIY to HIT na Tiktoku! Wykonasz ją za grosze z rzeczy z Ikea

Kiedy i jak często podlewać pomidory nawozem? 

Pomidory można podlewać nawozem z drożdży wiosną i latem, praktycznie na każdym etapie wzrostu. Nawóz z drożdży dobrze sprawdzi się zarówno do małych sadzonek pomidorów, jak i dużych, dojrzałych roślin. Najlepiej podlewać je wieczorem, szczególnie w czasie upalnych dni. Jak często używać nawozu z drożdży? Najlepiej co 2 tygodnie. 

Sprawdź też: Te sukienki na lato są niczym wyjęte z Bridgertonów! Topowe, wakacyjne modele z sieciówek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.