Zamień swój taras w klimatyczne miejsce do odpoczynku. Urządź go w stylu boho. Wystarczy kilka dodatków

Klimat boho to jeden z ulubionych styli, wykorzystywanych przez Polaków w aranżacji wnętrz. Trend ten, wraz z nadejściem cieplejszych dni, przeniósł się także na balkony i tarasy. Urządzona w tym klimacie przestrzeń jest ciepła, estetyczna i idealna do wypoczynku. Jak zaaranżować swoją przestrzeń według stylu boho?

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho to jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Ludzie pokochali go za naturalny i „ciepły" w odczuciu charakter. Nic dziwnego, że wraz z początkiem sezonu tarasowo-balkonowego, ludzie zapragnęli zaaranżować swoje zewnętrzne oazy w podobny sposób.

Styl boho cechuje się użyciem ciepłych i bazowych kolorów oraz naturalnych materiałów. Zdecydowanie nie brakuje w nim beży, brązów i bieli oraz materiałów takich jak drewno, ratan, słoma, bawełna czy len. Do cech charakterystycznych w stylu boho zaliczyć możemy:

  • plecione jutowe dywany,
  • poduszki i koce z frędzlami,
  • ratanowe bądź drewniane meble,
  • makramy i łapacze snów,
  • wiszące bądź bujane siedziska, 
  • dużą ilość roślinności,
  • drewniane podłogi, i dodatki

Definicja stylu boho jest jednak dość obszerna i otwarta. Mogą się w niej znaleźć także zupełnie inne elementy niż te wymienione powyżej.

W jaki sposób urządzić balkon lub taras w stylu boho?

Urządzenie balkonu lub tarasu w stylu boho nie powinno stanowić zanadto trudnego zadania. Dzięki dużej popularności tego stylu wiele sklepów, także tych oferujących asortyment w wyjątkowo niskich cenach np. Pepco, Kik lub Action, posiadają w swojej ofercie meble, dodatki i akcesoria idealnie wpisujące się w styl boho. 

Najważniejszym elementem w aranżacji balkonu boho będą meble ogrodowe. Najlepiej by były one wykonane z drewna, ratanu bądź techno ratanu i utrzymane w beżowo-brązowej kolorystyce. Następnie warto zadbać także o poduszki i koce – stanowiące ważny element charakterystyczny tego stylu. Na osłoniętym przed deszczem tarasie, można zastosować pleciony bawełniany lub jutowy dywan a pod dachem zawiesić lekkie białe firanki. Jeśli natomiast taras nie jest zabezpieczona przed deszczem, dobrze sprawdzi się wodoodporny dywan z ciekawym wzorem. Całą przestrzeń można dopełnić przy pomocy girlandy świetlnej o ciepłej barwie oraz lampionów i świec. Tak urządzony taras będzie idealnym miejscem relaksu i wypoczynku.

Przeczytaj również: Najmodniejsze klapki na lato 2023. Skórzane Lasocki i plecione Gino Rossi to faworyci

Więcej o:
Copyright © Agora SA