Te obrazy robią furorę na TikToku! Prosty i efektowny sposób na upiększenie wnętrza

Platforma TikTok z aplikacji poświęconej głównie młodszej części społeczeństwa, ewoluowała na przestrzeń pełną modowych i wnętrzarskich inspiracji. Ostatnio wśród społeczności interesującej się projektami DIY i aranżacją wnętrz, głośno zrobiło się o łatwych do wykonania a przy tym efektownych obrazach strukturalnych.

Czym jest obraz strukturalny?

Obraz strukturalny to forma sztuki, polegająca na zabawie nie tylko kolorem - jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych obrazów ale także formą i teksturą. Obrazy strukturalne są formami 3D. Posiadają więc swoją głębię, są także grubsze i bardziej wielowymiarowe niż płaskie obrazy.  

Obrazy strukturalne mogą zostać wykonane za pomocą wielu różnych technik i przy wykorzystaniu zróżnicowanych materiałów. Artyści tworzą tego typu dzieła używając szpachli, betonu, modeliny czy materiałów zamoczonych np. w kleju. 

Obraz strukturalny – Tiktokerka podpowiada jak go wykonać

Obrazy strukturalne całkiem niedawno stały się jednym z lubionych elementów dekoracji wnętrz. Na Pintereście – platformie poświęconej inspiracjom modowym i wnętrzarskim, znaleźć można niezliczoną ilość zdjęć, prezentujących wykorzystanie tego typu obrazów jako dekoracje pięknie urządzonych sypialni bądź salonów.  

Zakupienie obrazu strukturalnego u artysty jest jednak dość sporym wydatkiem, na który niewiele osób jest sobie w stanie pozwolić. Jeśli podoba wam się taka forma ozdoby naściennej, nie należy z niej rezygnować ze względu na wysoką cenę. Na platformie Tiktok powstał trend, polegający na samodzielnym wykonywaniu tego typu dzieł. Okazuje się, że ich samodzielne przygotowanie nie wymaga szczególnych umiejętności artystycznych, a wszystkie potrzebne rzeczy są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. 

Jedna z polskich tiktokerek także postanowiła podzielić się procesem tworzenia swojego obrazu strukturalnego. Do jego wykonania wykorzystała płótno z Action, gładź szpachlową z Castoramy oraz kilka akcesoriów ze swojej kuchni, takich jak druciana gąbka czy plastikowy widelec. Technika wykonania takiego obrazu jest jednak właściwie całkowicie dowolna i zależy jedynie od wyobraźni, możliwości i talentu jego twórcy. Spróbujecie wykonać go samodzielnie w domu? 

Sprawdź także: Te sukienki na lato są niczym wyjęte z Bridgertonów! Topowe, wakacyjne modele z sieciówek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.