Ukłon w stronę natury i mebli vintage. Jaki jest modny salon 2023?

Salon 2023 to przestrzeń wygodna i funkcjonalna, ale nie musi być wcale surowo minimalistyczna. W tym roku stawia się na dużą ilość roślin, a także dodatki i mebkle vintage. Jakie jeszcze są elementy modnego salonu 2023?

Modny salon 2023: funkcjonalny i wygodny, niekoniecznie minimalistyczny

Salon, określany też jako pokój dzienny, to miejsce, w którym często spędzamy najwięcej czasu. To tutaj się relaksujemy, spędzamy czas z rodziną, często też jemy. Modny salon 2023 powinien być funkcjonalny i wygodny, dopasowany do naszych potrzeb i naszego stylu życia. Dotyczy to jednakowo rodzaju mebli, ale także zaaranżowania przestrzeni. Pokój powinien być przestrzenny, niezagracony, ale nie musi być koniecznie minimalistyczny, jak z katalogu.

Dekoracje miłe dla oka, różne dodatki są jak najbardziej na czasie. W salonie warto postawić na indywidualizm i otoczenie się przedmiotami, które lubimy i które wyrażają nasze zainteresowania. 

Czytaj też: Jak pozbyć się komarów z tarasu lub balkonu? Oto kilka skutecznych naturalnych sposobów

modny salon 2023modny salon 2023 fot. unsplash.com

Trend na meble vintage, najczęściej z drugiej ręki

Już od jakiegoś czasu można zauważyć powrót zainteresowania meblami vintage, z czasów PRL-u. Wiele z nich uznajemy dziś za kultowe i bardzo stylowe. Fotele, drewniane kredensy, regały lub kawowe stoliki mogą być świetnym uzupełnieniem modnego salonu 2023. Meble z PRL-u są tym bardziej cenne, że wiele z nich zostało wykonanych w polskich zakładach, więc są dobrej jakości, z naturalnych materiałów. W modnym salonie 2023 te wszystkie aspekty są bardzo istotne.

Modny salon z dużą ilością roślin i naturalnych materiałów

We współczesnym salonie stawia się na akcenty związane z naturą i przyrodą. Bardzo modne są wysokie rośliny doniczkowe, szczególnie egzotyczne palmy i sukulenty, które świetnie ozdabiają pokój, ale często mają także właściwości oczyszczające powietrze.

W modnym salonie 2023 warto też postawić na meble i dodatki z naturalnych materiałów. Oprócz mebli z drewna mogą pojawić się w nim lniane poszewki na poduszki, rattanowe kosze, oryginalne ozdoby na ścianę, a także donice z naturalnego kamienia.

Czytaj też: Ogród bez stresu! Oto 3 niewymagające rośliny doniczkowe, które nie potrzebują częstej pielęgnacji

modny salon 2023modny salon 2023 fot. unsplash.com

Salon 2023: dużo światła i kolory

W modnym salonie powinniśmy czuć się jak najlepiej, a na samopoczucie wielki wpływ mają ilość światła oraz kolory. Bardzo modne są duże okna, które wpuszczają do środka dużą ilość światła dziennego. Ponadto warto postarać się o lekkie, transparentne firanki.

modny salonmodny salon fot. unsplash.com

Ważne jest też oświetlenie. Najlepiej umieścić je w różnych częściach pokoju, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także wprowadzać do pokoju nastrojowy klimat. Jeśli chodzi o kolory, tutaj również widać powrót do natury. W trendy wpisują się pastele: zieleń, mięta, a także beż. W modnym salonie 2023 w trendy wpisują się też pojedyncze ściany ozdobione tapetami. 

Sprawdź też: Paznokcie mleczne z brokatem to lekka i kobieca stylizacja na lato! Wykonasz ją samodzielnie w domu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.