Tych rzeczy lepiej unikaj w swoim wnętrzu! Architektka opowiada o najgorszych decyzjach

Aranżacja wnętrz to nie jest łatwe zadanie. Szczególnie dla osób o zupełnie innym profilu zainteresowań, zaprojektowanie własnych czterech kątów może okazać się problematyczne. Architektka publikująca filmiki na platformie TikTok postanowiła podzielić się rzeczami, których ona by nie zrobiła we wnętrzu. Czy warto posłuchać tych rad?

„5 rzeczy których nie zrobiłabym jako architekt wnętrz" – Tiktokerka radzi, czego lepiej unikać!

Aranżacja własnego domu może okazać się nie lada wyzwaniem. Osoby, które bez pomocy architekta pragną zaprojektować swoje wnętrza, muszą znacząco pogłębić swoją wiedzę lub polegać wyłącznie na guście i intuicji. I choć według jednych, wybrane rozwiązania są wręcz idealne, inni nigdy nie zdecydowali by się na nie w swoim domu. Każdy bowiem posiada swój własny gust i każdemu może podobać się coś zupełnie innego. 

Pani architekt, publikująca filmiki na Tiktokowym profilu pod nazwą @durkaarch, postanowiła podzielić się ze swoimi widzami 5 rzeczami, których ona nie wykonałaby jako architekt wnętrz. To co znalazło się na tej liście wywołało lawinę komentarzy, w których ludzie polemizują ze wskazanymi rzeczami, a nawet poddają w wątpliwość cały zawód architekta wnętrz. 

dodaj jeszcze że nie zrobiłabyś tego u siebie w domu.. bo jako architekt wnętrz robisz to za co ci płacą inni.
Nigdy w życiu nie brała bym architekta, szkoda kasy

Co takiego nie spodobało się użytkownikom Tiktoka?

Pani architekt wspomniała, że nigdy nie użyła by sztucznych kwiatów w aranżacji wnętrza, nie przykryła by starej oryginalnej podłogi czy nie wybrałaby koloru farby, bez sprawdzenia jak dany kolor wygląda w danym wnętrzu. Tym co wywołało największą kontrowersję była jednak opinia, że tiktokerka nigdy nie użyła by drewnianej lub drewnopodobnej podłogi w kolorze innym niż brązowy. Architektka położyła szczególny nacisk na podłogę w kolorze szarym. Z tą opinią nie zgodziło się wielu użytkowników platformy.

 będę mieć na podłodze gresy wyglądające jak panele szare drewnopodobne. są piękne i nie widać kurzu a na brązowych widać wszystko
Mi się mega podobają szare panele.

Opinia architekta czy własny gust? 

Opinia architekta może niekiedy zostać potraktowana, jako jedyny poprawny wzorzec. Warto jednak pamiętać, że architekt to także człowiek, który ma swoje gusta i preferencje. Jeśli więc projektujesz dom samodzielnie, powinieneś w główniej mierze podążać za własnym zdaniem – w końcu ostatecznie to ty będziesz to miejsce zamieszkiwać. Jeśli natomiast pragniesz skorzystać z usług architekta wnętrz, wybierz taką osobę, której portfolio najbardziej wpisuje się w twoje gusta.

Zobacz także: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o: