Prosty trik z TikToka na porysowane meble robi furorę w sieci. Wystarczy użyć tego składnika

Mogłoby się wydawać, że porysowanych mebli nie da się zbytnio uratować. Są jednak pewne proste sposoby, które warto przetestować. Jeden z nich jest wręcz zaskakująco skuteczny i zrobił furorę na TikToku.

Porysowanie mebli to częsta sytuacja. Nawet najdroższe modele nie są na nie zupełnie odporne, szczególnie drewniane. Drewno pomimo niewątpliwego uroku dosyć łatwo ulega zarysowaniom, dlatego należy je regularnie zabezpieczać specjalnymi preparatami. Jeśli już dojdzie do zarysowania, to warto przetestować sposób, który pokazała pewna TikTokerka.

Piękne, ale wymagające. Drewniane meble należy zabezpieczać

Drewniane meble są piękne, ale i wymagające. Szczególnie stoły, które są użytkowane cały czas. Źle reagują na wilgoć i wysoką temperaturę, dlatego podkładki pod talerze są tak bardzo ważne. Stół myjemy delikatnymi środkami, a także zabezpieczamy specjalnymi preparatami do drewna. O zarysowanie mebli tak naprawdę dosyć łatwo. Wystarczy chwila nieuwagi, przesunięcie czymś twardym, uderzenie lub upadek jakiegoś przedmiotu. Jeszcze trudniej jest, gdy w domu są zwierzęta lub małe dzieci. Te drugie mogą zupełnie nieintencjonalnie porysować dany mebel twardym przedmiotem. Pewna TikTokerka pokazała, jak uratowała porysowany przez córkę stół.

Orzech włoski na rysy. Fani zachwyceni

Alice Trewinnard zrobiła furorę pewną poradą na TikToku. Jej kilkuletnia córka porysowała blat drewnianego stołu. Rysy były bardzo widoczne, ale udało się je zakamuflować za pomocą orzecha włoskiego. Delikatne pocieranie sprawiło, że rysy stały się niemal niewidoczne. Dzieje się tak, ponieważ orzech włoski jest tłusty, a jego olej wnika w rysy. Jeśli przecieramy często stół, to czynność trzeba regularnie powtarzać. 

Film zrobił furorę, ma już prawie 2 miliony odsłon, a w komentarzach aż zaroiło się od potwierdzeń skuteczności tej techniki. 

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.