Oprysk z tej tabletki działa zbawiennie na pomidory. Plony będą większe, a owoce nie będą pękać

Kto by pomyślał, że ten jakże popularny lek działa nie tylko zbawiennie na ból, ale również na kondycje roślin. Oprysk z jednej tabletki znacząco wzmacnia warzywa i potęguje plony.

Uprawa pomidorów to szalenie satysfakcjonujące, ale i wymagające zajęcie. Niezależnie od tego czy chodzi o tunele, czy balkony. Mają one duże potrzeby, a przy tym są podatne na różne choroby, dlatego pielęgnacja opierająca się na wzmacnianiu sadzonek może być podstawą sukcesu. Istnieje sporo gotowych nawozów i oprysków mineralnych, ale możemy też wypróbować popularny lek przeciwbólowy.

Domowe sposoby na pomidory. Te nawozy działają cuda

Zdrowa roślina jest dużo bardziej odporna na choroby grzybowe, a te bardzo często atakują pomidory. Należy pamiętać o regularnym nawożeniu, ale nie tylko jednym nawozem. W przypadku pomidorów świetnie działa gnojówka z pokrzywy, nawóz z banana, drożdży, jak i wapno do pomidorów. Choć pomidory nie są wielkimi fanami oprysków, to świetnie podziała na nie ten przygotowany z popularnego leku. 

Oprysk z aspiryny potęguje owocowanie. Pomidory nie pękają

Aspiryna działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a jej wynalezienie zrewolucjonizowało medycynę. Niewiele osób zapewne wie, że aspiryna wytwarzana była z kory wierzby, a jej właściwości w medycynie ludowej dostrzeżono już dawno. Aspiryna pomaga w leczeniu człowieka, ale również w dodawaniu wigoru pomidorom. Wystarczy przygotować oprysk z niej.

Oprysk z aspiryny zwiększa ilość plonów, a także buduje odporność rośliny, dzięki czemu będzie mniej podatna na choroby grzybowe i szkodniki. Co więcej, krzaczki lepiej znoszą wahania temperatur i niesprzyjające czynniki typu intensywne opady deszczu. Dzięki aspirynie gotowe owoce rzadziej pękają. Ażeby przygotować oprysk, należy wymieszać jedną tabletkę aspiryny z litrem wody, a następnie odczekać godzinę. Później przelewamy roztwór do atomizera i pryskamy, najlepiej wieczorem, by uniknąć oparzenia mokrych liści.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.