Te rośliny doniczkowe przyciągają szczęście do domu. Trzy odmiany, które mają "magiczne" wlaściwości

Według pewnych doniesień i obserwacji niektóre rośliny doniczkowe mają iście magiczne właściwości. Potrafią przyciągać szczęście i dobrobyt, a te trzy odmiany są ponadto szalenie atrakcyjne, dlatego nawet sceptycy mogą wziąć je pod uwagę w domowej kolekcji.

Rośliny doniczkowe to jedna z najpiękniejszych dekoracji domowych. Dodają wnętrzu coś osobistego, a także są namiastką natury. Dodatkowo obserwacja ich wzrostu daje dużo satysfakcji. Według pewnych doniesień niektóre rośliny doniczkowe mają niebywałe właściwości. A szczególnie te trzy odmiany.

Pilea na szczęście. Pieniążek przyciąga pieniążki!

Pilea zyskała polską nazwę dzięki kształtowi listków, okrągłych i przypominających monety. Z czasem zaczęto uważać, że ma to przełożenie w życiu. Pilea podobno ma przyciągać dobrobyt i pieniądze, dlatego też w czasie PRL-u chętnie wymieniano się jej sadzonkami. Był to symbol przekazywania życzenia sukcesów finansowych kolejnym osobom. O pieniążku na jakiś czas zapomnieliśmy, ale teraz znowu jest bardzo modny. To wyjątkowo łatwa w uprawie roślina, a przy tym równie łatwo się ją rozmnaża. Wystarczy jej umiarkowane podlewanie, stanowisko ze światłem rozproszonym i nawożenie. Pieniążek będzie rósł w oczach!

Lucky bamboo, czyli dracena pełna szczęście. Wpisuje się w filozofię feng shui

Tak naprawdę jest to dracena, jednak wygląd jest na tyle mylący, że doczekała się ona nazwy szczęśliwy bambus. Według filozofii Feng Shui bambus przyciąga dobrą energię do domu. A dzięki temu będzie on pełen dobra i miłości.

Dodatkowo ów bambus wygląda bardzo efektownie, nadaje wnętrzu nieco azjatyckiej aury. Ma też minimalne wymagania.

Maranta stymuluje intelekt. Roślina pomaga też w nauce

Trudno powiedzieć, jaka jest geneza tej tezy, ale według wielu doniesień maranta w domu pomaga w koncentracji i zdobywaniu wiedzy. A poza tym dodaje pewności siebie. Trzeba jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu od poprzedników ma nieco więcej wymagań. Potrzebuje stale podwyższonej wilgotności powietrza, wyczucia w podlewaniu, a także dwukrotnie niższej dawki nawozu.

Poza tym wschodnie mity donoszą, że szczęście do domu przyciąga również skrzydłokwiat i anturium.

Zobacz też: Manicure niczym morskie fale. Ten kolor to kwintesencja lata

Więcej o:
Copyright © Agora SA