Taras w stylu hiszpańskim to namiastka wakacji w domu. Zobacz, jak go urządzić

Wakacje w Hiszpanii to marzenie wielu osób. Kierunek ten jest tak oblegany nie tylko ze względu na temperaturę i widoki. To również styl życia i inspiracje wnętrzarskie. Namiastkę Hiszpanii możemy zorganizować we własnym domu, na tarasie.

Południe Europy w sezonie wakacyjnym jest wyjątkowo oblegane. I nic w tym dziwnego. Przyciąga tam nas klimat, widoki, architektura, ale również dla Polaków wręcz egzotyczny styl życia. Bez pośpiechu, pełen celebracji chwili i smakowania życia. Hiszpanie kochają biesiadować, zarówno w restauracjach, jak i domach. Specyficzny błogi klimat możemy odtworzyć, dzięki tarasowi w stylu hiszpańskim.

Ciepłe kolory tworzą ciepły klimat. Ważne są też naturalne tkaniny

Taras w stylu hiszpańskim oznacza konkretną kolorystykę. Tak jak w przypadku stylu greckiego dominują chłodne odcienie, tak w stylu hiszpańskim stawia się na wyłącznie ciepłe odcienie: kadmowy żółty, beżowy, rdzawy, pomarańczowy, czerwony czy brązowy. Chodzi o stworzenie nastrojowej przestrzeni w ciepłych barwach, oddających iberyjską aurę.

Jeśli chodzi o dodatki, to warto postawić na plecione dywany, poduszki w wymienionych kolorach, a także gliniane wazony i donice. Rdzawa terakota idealnie odda urok hiszpańskich balkonów. Unikamy białych mebli na rzecz tych z drewna i ratanu.

Dużo bujnej zieleni. Mile widziane są też plecionki

Jeśli chodzi o roślinność, to warto postawić na drzewka cytrusowe, a także palmy. Świetnie sprawdzą się także pnącza wijące się po stelażu z drewna, a także kaktusy i rododendrony. Taras w stylu hiszpańskim powinien kipieć od roślinności, umieszczonej w pięknych ceramicznych donicach, włączając w to aromatyczne zioła.

Jest tu także miejsce na sztukę, wszelkie popiersia i niewielkie rzeźby są mile widziane. Uroku dodadzą lampiony, pufy i plecione dywany i kosze. Balustrady możemy osłonić matami trzcinowymi, które dodadzą intymnego charakteru. 

Zobacz też: To najmodniejsze buty nadchodzącego lata! Oryginalne i trendowe modele z Sinsay, Reserved i Stradivarius

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.