Najdroższy dom świata idzie na licytację. Cena wywoławcza niejednego powali na kolana!

Najdroższy dom świata jest obecnie wystawiony na sprzedaż i przyciąga uwagę milionerów z całego świata! To imponująca posiadłość, znana jako The Holme lub Londyński Biały Dom, wystawiona została za zniewalającą cenę. Co wiadomo o nieruchomości?

The Holme, nazywany także Londyńskim Białym Domem, to obecnie bez wątpienia jedna z najbardziej ekskluzywnych i zarazem pożądanych nieruchomości na całym świecie. Historia tego unikatowego budynku sięga aż 1818 roku. To właśnie wtedy zaprojektowany został on przez znanego i cenionego architekta Deciumusa Burtona.

Już od momentu pojawienia się planów tej luksusowej posiadłości, budziła ona zachwyt i podziw. Po jej wybudowaniu wręcz błyskawicznie zyskała miano najbardziej pożądanego domu w sercu Wielkiej Brytanii. 

Sprawdź też: Balkon w tym stylu przeniesie cię w najpiękniejszą krainę Francji. Czym cechuje się styl prowansalski?

Powierzchnia, jaką zajmuje The Holme robi wrażenie! Co znajduje się w budynku? 

Położony w centralnym Londynie The Holme zajmuje imponującą powierzchnię, bo prawie 2700 metrów kwadratowych. Co więcej, cały budynek ma dwa piętra i mimo że nie brzmi to nie wiadomo jak nadzwyczajne, to niemałe wrażenie robi fakt, że skrywa on w sobie aż 40 sypialni, 8 garaży, bibliotekę, jadalnię, saunę, a także kort tenisowy.

Nie da się ukryć — ta niesamowita posiadłość to prawdziwy pałac, który spełnia najwyższe standardy luksusu oraz wyrafinowania. 

Ciekawy okazuje się również fakt, iż The Holme przez wiele lat należał do brytyjskiej rodziny królewskiej. Następnie w jego posiadanie weszli saudyjscy władcy. Jednak teraz obecny właściciel — książę Abdullah bin Khalid bin Sultan al-Saud, postanowił sprzedać tę niesamowitą rezydencję w Londynie. Nie zrobił tego jednak bez żadnego powodu.

Dlaczego obecny właściciel postanowił sprzedać The Holme? Cena wywoławcza robi wrażenie... 

Według dokumentów, saudyjska rodzina królewska była właścicielem The Holme przez ponad trzy dekady, odkąd kupiła go w 1998 roku. Okazało się jednak, że sprzedaż domu ma pomóc obecnemu właścicielowi w spłaceniu długu w wysokości 180 milionów funtów (ok. 939 000 000 miliony złotych). Cała posiadłość wyceniona została na zawrotną sumę 250 milionów funtów, co według ekspertów obecnie czynią ją najdroższym domem wystawionym na sprzedaż na całym świecie.

Co ciekawsze, dotychczasowy rekord sprzedaży domu w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge padł w październiku 2022 roku. Wówczas jedna nieruchomości została sprzedana za nieprawdopodobną kwotę 221 milionów dolarów.

Warto sprawdzić: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.