Piękny i kolorowy? Tylko na pozór. To najbardziej niebezpieczny ogród na świecie

Dotychczas wydawało ci się, że "trujące ogrody" znajdują się jedynie w filmach? Nic bardziej mylnego! Oto niesamowity park, w północnej Anglii, który przyprawi cię o gęsią skórkę.

Zlokalizowany w północnej Anglii, Alnwick Garden, jest jednym z najpiękniejszych miejsc turystycznych tego regionu. Zwiedzający zachwalają urokliwość tego miejsca podczas przechadzek po pięknych alejkach, które otoczone są licznymi fontannami oraz mistycznymi kompozycjami roślinnymi. Jednak nie tylko przepiękna roślinność i inne ozdoby ściągają turystów do tego miejsca. 

Okazuje się, że na jego terenie znajduje się pewna akt racja, która nawet w najodważniejszych odwiedzających wzbudza dreszczyk emocji. O co dokładnie chodzi? 

Sprawdź też: Ta piwonia nie jest bardzo popularna, a wygląda ślicznie i jest odporna. Wyróżnia się "koperkowymi" liśćmi

Co tajemniczego znajduję się w ogrodzie? Na początku był to jedynie eksperymentalny projekt 

Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy — w skład tego urokliwego miejsca wchodzi także coś bardziej mrocznego, a dokładnie… trujący ogród! Historia tego unikatowego i zarazem fascynującego miejsca sięga roku 2005, kiedy to "Trujący Ogród" został stworzony jako część kompleksu ogrodowego Alnwick. Początkowo był to eksperymentalny projekt, mający na celu edukację ludzi na temat trujących roślin, ich właściwości i potencjalnych zagrożeń. 

Obecnie jednak „Trujący Ogród" stał się unikatową akt racją turystyczną dla miłośników niezwykłych doznań i wyzwań! Już przed samym wejście do tego ogrodu, zwiedzający ostrzegani są o niebezpieczeństwie, jakie może ich czekać po przekroczeniu bramy. Przed wejściem na teren tej tajemniczej atrakcji muszą przejść przez specjalną kontrolę bezpieczeństwa. 

Kto może odwiedzić "Trujący Ogród"? Istnieje pewien warunek 

Na żelaznej bramie widoczna jest tablica ostrzegawcza z wyraźnym napisem „Te rośliny mogą cię zabić" oraz znakiem w kształci czaszki. Te wyraźne przestrogi nie zostały umieszczone tam jednak bez żadnego powodu. W "Trującym Ogrodzie" znajduje się ponad 100 gatunków trujących roślin, niektóre z nich silnie trujące, inne narkotyczne lub halucynogenne. To właśnie m.in. dlatego na teren tajemniczego ogrodu można wejść jedynie pod opieką przewodnika.

Ogród Alnwick oferuje zwiedzającym możliwość eksploracji "Trującego Ogrodu" pod opieką przewodnika. Bilety wstępu można nabyć za 15,95 funtów brytyjskich, co daje okazję do niezwykłego doświadczenia dla tych, którzy czują się na siłach, by wejść w świat tajemniczych i niebezpiecznych roślin.

Warto sprawdzić: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o: