Łazienka w tym stylu często uznawana jest za ideał. Jasna, przytulna i przestronna

Styl skandynawski ma wielu miłośników i nie przestaje być popularny już do wielu lat. Najważniejsze cechy to prostota, minimalizm. Istotna jest też wygoda, przestrzenności i duża ilość światła. Łazienkę w stylu skandynawskim można mieć zarówno w niewielkim mieszkaniu w bloku, jak i w dużym domu.

Łazienka w stylu skandynawskim: jasne kolory to podstawa

Łazienki w stylu skandynawskim są jasne, przytulne i dają wrażenie czystości. Bardzo łatwo zaaranżować taką przestrzeń, szczególnie że dodatki do jej wykonania są łatwe do kupienia i bardzo modne. Łazienka w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim w jasnym kolorze. Płytki mogą być w różnych odcieniach bieli, ale także beżowe lub jasnoszare.

łazienka w stylu skandynawskimłazienka w stylu skandynawskim fot. unsplash.com

Dobrze sprawdzą się również jasne pastele, chociaż raczej jako dodatek niż główny kolor. Jeśli ktoś chce nadać łazience trochę oryginalnego stylu może też zdecydować się na niewielkie wzorki, również dopuszczalne w tej stylistyce. Skandynawski styl świetnie sprawdzi się do małych łazienek, bo jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenia.

Czytaj też: Prosty trik z TikToka na porysowane meble robi furorę w sieci. Wystarczy użyć tego składnika

Drewniane dodatki do łazienki w stylu skandynawskim

Skandynawski styl jest nierozłącznie związany także z naturalnymi materiałami, szczególnie drewnem. W łazience takie drewniane akcenty możemy przemycić na bardzo różne sposoby. W sklepach często można znaleźć dodatki z drewnianymi elementami, np. pojemniki na mydło lub dekoracje. Wybierając dodatki do takiej łazienki, trzeba pamiętać o umiarze. Nie można zagracić tego pomieszczenia, bo wtedy nie będzie ono praktyczne i harmonijne.

łazienka w stylu skandynawskimłazienka w stylu skandynawskim fot. unsplash.com

Jak jeszcze wprowadzić motyw drewna do łazienki? Idealne będą białe meble z drewnem. Jaka powinna być podłoga w łazience w stylu skandynawskim? Świetnym wyborem będzie gres stylizowany na drewno. 

Czytaj też: Balkon w tym stylu przeniesie cię w najpiękniejszą krainę Francji. Czym cechuje się styl prowansalski?

Łazienka w stylu skandynawskim: dużo światła

To, co sprawia, że łazienki w skandynawskim stylu są tak przytulne to m.in. dużo światła. Doskonale jeśli może być w nich okno, ale nie zawsze jest to możliwe. Warto wtedy zastąpić naturalne światło dzienne, odpowiednim oświetleniem.

łazienka styl skandynawskiłazienka styl skandynawski fot. unsplash.com

Oprócz głównego światła w postaci np. sufitowego plafonu warto postarać się o punktowe oświetlenie LED. Można też zdecydować się na kinkiety np. z elementami drewna. Świetnym wyborem są też lustra podświetlane, które cieszą się coraz większą popularnością. 

Sprawdź też: Ten sposób pomoże zapobiec powstawaniu zmarszczek! Fizjoterapeutka pokazuje, jak poprawnie go wykonywać

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.