Wrzuć to do wazonu, a konwalie dłużej pozostaną świeże! Prosty i skuteczny trik

Konwalie majowe to symbol prawdziwej wiosny. Ich białe dzwoneczki i długie smukłe liście stanowią ozdobę lasów, ogrodów i domów - wdzięcznie prezentując się umieszoczne w wazonie. W jaki sposób przedłużyć trwałość ciętych konwalii? Oto kilka niezawodnych sposobów!

Konwalia majowa w wazonie – jak znacząco przedłużyć jej trwałość?

Konwalia to nieodłączny symbol wiosny. Jej delikatne białe dzwoneczki oraz roztaczający się intensywny zapach, zachęcają do zabrania ich ze sobą do mieszkania i umieszczenia w wazonie. Konwalie to kwiaty, które kwitną wyłącznie w maju i czerwcu, wręcz niemożliwe będzie dostanie ich poza tymi miesiącami w roku. Posiadając konwalie w wazonie warto więc zadbać, by pozostały one piękne i świeże jak najdłużej. 

Istnieje wiele trików, dzięki którym twoje konwalie pozostaną dłużej w świetnej kondycji. Najważniejszym i zarazem najbardziej znanym sposobem na przedłużenie świeżości kwiatów ciętych jest regularna wymiana wody w wazonie. Woda, w której stoją konwalię powinna być wymieniana każdego dnia. Innym, znacznie mniej oczywistym sposobem jest wrzucenie do wody miedzianej monety lub fragmentu węgla drzewnego. Zarówno miedź, jak i węgiel powstrzymają rozwój bakterii, dzięki czemu kwiaty nie będą szybko obumierać.

Ostatnią już rzeczą, o którą zdecydowanie warto zadbać aby nasze konwalie dłużej cieszyły się pięknym wyglądem jest ich otoczenie. Konwalie bowiem nie lubią towarzystwa fiołków. Warto więc nie umieszczać ich w tym samym wazonie.

Pragniesz posiadać konwalię majową w swoim domu? Musisz to wiedzieć!

Konwalie majowe to bardzo piękne i pachnące kwiaty, które spotkane w lesie zdecydowanie zachęcają do zabrania ich ze sobą do domu i udekorowania salonu czy kuchni. Zrywanie konwalii jest jednak stanowczo zabronione! Aby móc cieszyć się ich obecnością w domu, należy zakupić je w kwiaciarni bądź wyhodować w przydomowym ogródku. 

Po przyniesieniu konwalii do domu należy zadbać, by znalazły się one poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt. Cała roślina jest bowiem silnie trująca! Jej sok oraz kwiaty mogą powodować reakcje alergiczne dlatego szczególnie warto z nimi uważać. 

Zobacz także: Napuchnięta twarz i oczy? Te 3 sposoby sobie z nimi poradzą. Influencerka pokazuje, jakie ćwiczenia wykonywać

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.