Zasadź tę roślinę teraz, a za parę tygodni będziesz się cieszyć najpiękniejszym ogrodem w okolicy!

Kwiecisty ogród, który szybko się rozrasta, wygląda zniewalająco, a przy tym jest bardzo łatwy pod względem pielęgnacji i mało wymagający? Ta roślina to największy przyjaciel twojego ogrodu! Zasadź ją, a za kilka tygodni będzie on prawdziwym przedmiotem podziwu.

Przestrzeń pełna kwiatów to marzenie wielu osób. Posiadanie kwiecistego ogrodu niejednokrotnie wymaga poświęcania większej ilości czasu na jego pielęgnacje i z tego względu wiele osób rezygnuje z jego posiadania. Jest jednak roślina, która nie tylko posiada małe wymagania pielęgnacyjne, ale także przepięknie kwitnie i szybko się rozrasta. Dzwonek dalmatyński to roślina wprost idealna! Jak ją uprawiać i pielęgnować?

Czym jest dzwonek dalmatyński? 

Dzwonek dalmatyński to odporna na suszę roślina, która dobrze radzi sobie zarówno posadzona w słońcu, jak i w półcieniu. W naturalnym środowisku dzwonek dalmatyński występuje na północnej części Bałkanów, porastając suche i skaliste tereny. Posiada ona niebieskofioletowe kwiaty w kształcie dzwonków, które pojawiają się w okresie od czerwca do lipca, by ponownie zakwitnąć we wrześniu. 

Dzwonek dalmatyński to roślina mrozoodporna, łatwa w uprawie i mało wymagająca. Będzie on z powodzeniem rósł także na mało żyznych terenach, choć zupełnie nie nadaje się do sadzenia w mokrej i gliniastej glebie. Roślinę tą zasadzić można na murkach lub skalnikach, dobrze prezentowała się będzie także w donicach na przykład na tarasie

Dzwonek dalmatyński to piękna ozdoba całego ogrodu. Jak o niego dbać?

Dzwonek dalmatyński to roślina, którą należy sadzić jesienią lub wiosną. Rozstaw jej sadzenia powinien wynosić około 15x20 cm, a jej sadzonki z powodzeniem dostaniecie w sklepach ogrodniczych czy sieciówkach budowlanych typu Obi. Dzwonek dalmatyński należy do tego rodzaju roślin, które znacznie lepiej będą znosiły suszę niż zbyt mokrą glebę. Warto je więc podlewać dopiero w przypadku długo trwającej pory suchej. 

Przeczytaj również: Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Więcej o: