Zamiast wyrzucać, zetrzyj na tarce, dodaj do wody i opryskaj rośliny. Mszyca zniknie jak ręką odjął

Mszyca atakuje w tym roku wyjątkowo aktywnie. Jak sobie z nią radzić? Jest wiele metod, ale jedną z nich jest naturalny oprysk z awokado. Przepis jest prosty i szybki.

Naturalne sposoby na mszyce

Mszyca to jeden z najczęstszych szkodników na działkach i w ogrodach. W tym roku jest jej wyjątkowo dużo. Atakuje nie tylko rośliny ozdobne, takie jak róże, drzewa oraz krzewy, ale także warzywa. Te małe szkodniki, jasnozielone lub czarne, potrafią szczelnie oblepić całe łodygi i wysysać z nich soki, tym samym bardzo osłabiając całą roślinę. Gdy je zauważysz, jak najszybciej zacznij działać i zastosuj metodę na zwalczenie ich. 

sposoby na mszycesposoby na mszyce fot. shutterstock.com

W sklepach można znaleźć wiele preparatów na mszyce, ale wiele osób powoli odchodzi od stosowania chemii. Jedną z ciekawych i skutecznych metod na mszyce jest zastosowanie awokado. Wystarczy nam pestka tego owocu i woda.

Czytaj też: Jak osłonić taras przed deszczem i wiatrem? Dzięki tym trikom odpoczniesz na tarasie nawet w chłodniejsze dni

Awokado na mszyce: jak zrobić oprysk?

Naturalne opryski na rośliny i warzywa są bardzo popularne i bezpieczne, dlatego wiele osób je stosuje. Zazwyczaj trzeba nimi opryskiwać rośliny częściej niż w przypadku gotowych preparatów chemicznych, ale za to nie musimy obawiać się, że zaszkodzimy swojemu zdrowiu lub środowisku. Do jednego z oprysków na mszyce wystarczy wykorzystać pestkę awokado. Trzeba ją najpierw wysuszyć, pozostawiając np. na kilka dni w słonecznym miejscu. Kolejny krok to starcie pestki na tarce.

awokado na mszyceawokado na mszyce fot. shutterstock.com; unsplash.com

Do gotującej się wody (1 litr) wsyp startą pestkę i gotujemy tylko 2 minuty. Następnie odstaw roztwór w chłodne miejsce na kilka godzin. Oprysk jest już prawie gotowy. Teraz wystarczy go przecedzić i rozcieńczyć powstałą mieszankę 5 litrami wody. Stosuj oprysk z awokado na mszyce raz na 7 dni. 

Czytaj też: Spryskaj tym pomidory, a unikniesz zarazy. Prosty i naturalny oprysk z kuchennych składników

Metody na mszyce

Naturalnych sposobów na mszyce jest dużo. Do popularnej metody należy także opryskiwanie go wywarem z cebuli lub z czosnku. Do oprysku można także użyć mieszanki wody z sodą lub z mlekiem.

oprysk na mszyceoprysk na mszyce fot. shutterstock.com

To naturalne i proste metody, które pozwalają na wyeliminowanie szkodników z naszych roślin. Można też spróbować posadzić rośliny, które odstraszają mszyce, np. lawendę, miętę lub tymianek. 

Sprawdź też: Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Więcej o: