Salon w tym stylu jest surowy, ale pełen uroku i charakteru. Przypomina wnętrza dawnych fabryk

Jak urządzić salon? Jeśli jesteś fanem minimalizmu, ale lubisz wnętrza z charakterem to może przypaść ci do gustu styl nawiązujący do starych fabryk. Salon w stylu industrialny zaskakuje oryginalnością i surowością.

Salon w stylu industrialnym

Styl industrialny kojarzy się z surowością, ale także minimalizmem. Obecnie jest bardzo chętnie stosowany w przestrzeniach publicznych, np. centrach handlowych oraz restauracjach. Styl industrialny jest bardzo modny także w mieszkaniach i domach. Jego początki sięgają lat 50. XX wieku, kiedy to w USA upadały fabryki i często przerabiano je na pomieszczenia mieszkalne. Szybko zauważono w nich nie tylko praktyczność, ale także nieprzeciętny urok.

W mieszkaniu lub domu ten styl można wprowadzić np. w pokoju dziennym. Salon w stylu industrialnym najłatwiej wykreować w dużych, przestronnych i najlepiej wysokich pomieszczeniach, ale uda się to także w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Czytaj też: W mieszkaniu w tym stylu chodzi o głęboki relaks i harmonię. Styl wellness to nie tylko łazienka jak spa

salon styl industrialnysalon styl industrialny fot. unsplash.com

Industrialny salon: jakie kolory?

Salon w stylu industrialny bazuje na głównie ciemnych kolorach, charakterystycznych dla starych fabryk. Na pewno znajdziemy tu dużo odcieni szarości, od jasnych po grafitowe. Charakterystyczne dla stylu industrialnego są np. betonowe ściany. Ciepła wnętrzu można dodać za pomocą ciemnobrązowych mebli. Można też postawić na czerń oraz cegłę, ale także przełamać je bielą oraz beżem.

salon w stylu industrialnymsalon w stylu industrialnym fot. unsplash.com

Tak jak wiele styli wnętrzarskich, tak i industrialna stylistyka z czasem jest trochę modyfikowana i dostosowywana do obecnych czasów. W nowoczesnym podejściu dozwolone jest rozszerzenie kolorystyki w postaci akcentów, np. czerwonych lamp, butelkowego fotela lub kolorowych dodatków.

Meble w salonie industrialnym

Jakie meble do salonu industrialnego? Najlepiej takie łączące metalowe elementy z drewnianymi półkami i frontami. Przykładem są stylowe regały na książki na metalowych nogach. Świetnie sprawdzą się tez szafy oraz komody z drewna stylizowanego na stare. Można też postawić na meble vintage, niektóre fotele oraz stoliki kawowe, a także regały z czasów PRL-u dobrze będą pasować jako część salonu w stylu industrialnym. Przytulności i kolorytu dodadzą kwiaty w metalowych kwietnikach o kanciastych kształtach. 

Czytaj też: Ta roślina może stać się gwiazdą twojego ogrodu! Ma kwiatostany jak dmuchawce i śliczny, intensywny kolor

Czym charakteryzuje się styl industrialny? Dużo światła

salon w stylu industrialnymsalon w stylu industrialnym fot. unsplash.com

W salonie w stylu industrialnym nie może zabraknąć światła zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Idealnie jeśli są tam duże, wysokie okna, ale nie jest to warunek konieczny. W niewielkim mieszkaniu w bloku można, zamiast tego zrezygnować z zasłon i firanek, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy światło dzienne. W salonie industrialnym nie może też zabraknąć lamp, zarówno wiszących, jak i stojących. 

Sprawdź też: Perłowy blond to prawdziwy HIT na lato 2023! Odmładza i pięknie rozświetla twarz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.