Nigdy nie sadź róż w tym miejscu! Będą narażone na choroby i nie zakwitną

Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie można zasadzić we własnym ogrodzie. Kwitnące róże zdecydowanie cieszą oko i upiększają całą przydomową przestrzeń. Aby móc cieszyć się zdrową i pięknie kwitnącą rośliną należy posadzić ją jednak w odpowiednim miejscu.

Róże to znakomita ozdoba naszego ogrodu. Ich okres kwitnienia trwa od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Rośliny te, posadzone są w odpowiednim, przyjaznym dla nich miejscu, mogą więc cieszyć oko przez wiele długich miesięcy. Róże to jednak rośliny nieco kapryśne, dlatego należy im zapewnić komfortowe warunki do wzrostu i kwitnienia. 

W tych miejscach nie sadź róż! Narazisz je na choroby 

Aby róża mogła się prawidłowo rozwijać, musi ona zostać posadzona w odpowiednim, przystosowanym do jej wymagań miejscu. Zanim więc umieścimy sadzonkę róży w swoim ogrodzie, warto zastanowić się i wybrać najbardziej przychylne dla niej miejsce. Róża uwielbia dużą ilość słońca. Wybierając kąt działki, w którym zostanie posadzona, należy więc unikać szczególnie cienistych miejsc, do których nie dociera zbyt dużo promieni słońca

Oprócz braku słońca, róża nie przepada także za zbyt wilgotną glebą. Nie służą jej także silne podmuchy wiatru. Stanowisko rośliny nie powinno się więc znajdować w pobliżu automatycznych zraszaczy oraz w miejscach odsłoniętych, narażających roślinę na silny wiatr. Róże najlepiej podlewać jest samodzielnie, rano lub wieczorem. Strumień wody należy prowadzić tuż przy glebie aby uniknąć polewania delikatnych płatków.

Podlewanie różyPodlewanie róży fot. Shutterstock photoPOU

W jakiej glebie posadzić róże? 

Róża to roślina, która posiada specyficzne wymagania dotyczące gleby. Przygotowanie odpowiedniego podłoża pod zasadzenie róży jest jedną z ważniejszych rzeczy, o którą należy zadbać, by cieszyć się zdrową i pięknie kwitnącą rośliną. Róża lubi żyzne i przepuszczalne gleby o odczynie ok. 6.5 pH. Przed posadzeniem sadzonki warto więc zbadać odczyn gleby. Jeśli okaże się ona zbyt kwaśna, można zobojętnić ją za pomocą wapnowania. Jeśli natomiast będzie ona za mało kwaśna, warto użyć siarczanu amonu, który odpowiednio zakwasi ziemię.

Zobacz także: Manicure rodem z poprzedniej dekady znów rządzi! Te paznokcie są w czołówce trendów na lato

Więcej o: