Piękne i niewymagające kwiaty na balkon. TOP 5 roślin, o które łatwo zadbasz!

Niewymagające kwiaty na balkon to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z uprawą roślin lub po prostu nie mają czasu na pielęgnację. Takie rośliny są łatwe w uprawie, a efektowne.

Niewymagające kwiaty na balkon: idealne dla początkujących, zapominalskich i zabieganych

Balkon cały w kwiatach to marzenie wielu osób, ale nie wszyscy mają czas lub głowę do tego, aby zajmować się tymi roślinami. Poza tym niektórzy mają trudne warunki na balkonie: np. bardzo mocne słońce albo wręcz przeciwnie, brak słońca i cień przez prawie cały dzień. Dla takich osób idealne będą niewymagające kwiaty na balkon.

Bardzo często są to rośliny odporne na susze lub niewymagające nawożenia. Poza tym mogą to być odporne rośliny na szkodniki i choroby, które nie sprawiają dużo problemów. Oczywiście, mimo małych wymagań, je również trzeba podlewać i zazwyczaj też nawozić, ale są one prostsze w uprawie niż większość kwiatów.

Czytaj też: Zasadź tę roślinę teraz, a za parę tygodni będziesz się cieszyć najpiękniejszym ogrodem w okolicy!

Niewymagające kwiaty balkonowe: pelargonia na słoneczny balkon

Nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu i to koniecznie na pierwszym miejscu! Pelargonia rabatowa jest niezwykle odporna na suszę i poradzi sobie nawet na najbardziej nasłonecznionym balkonie południowym. Z drugiej strony jeśli panuje na nim półcień, to także będzie kwitła. Jedyne co bardzo lubi i warto o to zadbać to nawożenie, najlepiej raz na 2 tygodnie. Poza tym trzeba ją chronić przed chłodnymi temperaturami.

niewymagające kwiaty na balkonniewymagające kwiaty na balkon fot. shutterstock.com

Rojnik na balkon

Rojnik to idealny kwiat dla osób, które szukają roślin niewymagających częstego podlewania. To sukulent, więc wodę magazynuje w liściach. Podlewa się go bardzo rzadko, szczególnie że jest wrażliwy na przelanie. Mogą rosnąć zarówno na słońcu, jak i w cieniu.

Czytaj też: Ta roślina z Afryki oczyszcza powietrze i zachwyca zielonymi liśćmi. Jak dbać o dracenę wonną?

Niewymagający kwiat na balkon: aksamitka

Aksamitka to kolejna roślina, która bardzo dobrze będzie się czuła na słonecznym balkonie, ale można ją trzymać także w półcieniu. W dodatku jest odporna na wysokie temperatury i bezpośrednie słońce. Nie ma także specjalnych wymagań glebowych. Powinna jednak mieć stale wilgotne podłoże.

Łatwy w uprawie kwiat na balkon: nasturcja 

Niewymagającą rośliną na balkon jest także nasturcja ogrodowa. Bardzo dobrze będzie czuła się zarówno na balkonie pełnym słońca, jak i w półcieniu. Najlepiej rośnie w uniwersalnej ziemi ogrodowej. To jedna z nielicznych roślin, której w ogóle nie trzeba nawozić. Ważne jest jednak regularne podlewanie i dość częste, latem nawet codziennie. 

Balkon w cieniu? Idealny będzie koleus

Jeśli jesteś posiadaczem balkonu, na którym przez większość dnia jest cień, to możesz zdecydować się na koleusa, który jest wrażliwy na mocne słońce. To efektowna roślina z barwnymi liściami. Nie ma dużych wymagań, a najważniejsze jest regularne podlewanie. Rośnie szybko i ładnie nawet bez nawożenia. 

Sprawdź też: Zapomnij o klasycznym makijażu! Teraz róż nosimy w ten sposób. To HIT Tiktoka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.