Łazienka w stylu loftowym to jeden z najgorętszych trendów we wnętrzach! Minimalistyczna i z charakterem

Jak urządzić łazienkę? Możesz sięgnąć po stylistykę rodem z dawnych fabryk. Łazienka w stylu loftowym może wydawać się surowa, ale robi wrażenie. Zobacz, jak powinna wyglądać!

Łazienka w stylu loftowym

Styl loftowy jest bardzo charakterystyczny i kojarzy się artystycznie. Pomieszczenia w tym stylu są minimalistyczne i często bardzo przestronne. Nawiązują do dawnych, opuszczonych fabryk, które przerabiano na pomieszczenia mieszkalne lub służące artystom.

łazienka w stylu loftłazienka w stylu loft fot. shutterstock.com

Łazienka w stylu loftowym to dobra opcja zarówno do małych mieszkań, jak i domów. Ważne, żeby była komfortowa, niezagracona i w miarę przestronna. Mimo swojej surowości wyrażającej się w kolorach i materiałach może być przytulna, a także zachwycać ciekawym wyglądem.

Czytaj też: Piękne i osiąga nawet kilka metrów długości. Epipremnum jest łatwe w uprawie, ale ma jeden warunek

Aranżacja łazienki w stylu loftowym

łazienka w stylu loftowymłazienka w stylu loftowym fot. unsplash.com

Jak powinna wyglądać łazienka w tym stylu? Styl loftowy można uzyskać na wiele sposobów, ale charakterystyczne są dla niego następujące elementy:

  1. W stylu loftowym przeważają uniwersalne kolory, takie jak szary, ciemny, beż i biel. Często obecna jest także zgaszona czerwień cegły.
  2. Podłoga i ściany powinny nawiązywać do stylistyki loftowej. Często stosuje się beton architektoniczny, który można położyć na ścianach i podłodze. Można też postawić na gres lub płytki imitujące naturalne materiały, np. drewno, cegłę. Popularne są także płytki metro. 
  3. Oświetlenie jest bardzo ważne. W łazience w stylu loftowym świetnie sprawdzą się lampy o metalowych oprawach w kanciastych kształtach. Można zastosować także żarówki w stylu retro. 
  4. Brak ozdób i mała ilość dodatków. Styl loftowy jest minimalistyczny, dlatego im mniej akcesoriów, tym lepiej. Zostaw tylko te najważniejsze, których używasz na co dzień, np. pojemnik na mydło.
  5. Meble mogą mieć elementy z ciemnego drewna oraz metalowe. 

Czytaj też: Hit na balkon lub salon w Lidlu? Ten wnętrzarski trend bije rekordy popularności

Mała łazienka w stylu loftowym

Jak zaaranżować niewielką łazienkę w stylu loftowym? Sprytnie wykorzystaj niewielką przestrzeń, aby było komfortowo i minimalistycznie. Jeśli chodzi o meble, dobrze sprawdzą się szafki nad umywalkę z ciemnego drewna. Można postawić na modele 2 w 1, czyli z lustrem na froncie, które optycznie powiększy przestrzeń.

łazienka loftłazienka loft fot. unsplash.com

W małej łazience na pewno praktycznie będzie wybrać prysznic, a do stylu loftowego dobrze pasują natryski typu walk in. Ścianę można wyłożyć białymi płytkami metro, np. do połowy lub na całej wysokości. Ich jasny kolor także wpłynie na wizualne wrażenie przestrzenności. Zadbaj też o dobre oświetlenie, sprawdzą się punktowe lampy lub plafon. 

Sprawdź też: Top 3 spodnie, które pasują każdej figurze. Miłośniczki minimalizmu je uwielbiają!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.