Jakie są najczęstsze błędy podczas wykańczania mieszkania? Na te rzeczy lepiej uważać!

Remont domu lub mieszkania może przysporzyć wiele nerwów i stresu, w szczególności kiedy coś nie pójdzie po naszej myśli. Jedna z Tiktokerek radzi, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas wykańczania mieszkania. Sprawdź je, aby móc uniknąć ich podczas własnego remontu!

Kupno domu lub mieszkania, tworzenie projektów a następnie niekończący się remont to rzeczy, które mogą odebrać radość z posiadania własnych czterech kątów. Zaprojektowanie wnętrza od podstaw bez pomocy projektanta może okazać się bowiem nie lada wyzwaniem, wymagającym ogromnej ilości wiedzy oraz poświęconego czasu. Nie zawsze także to co zostało początkowo założone, udaje się wykonać dokładnie według planu. Czasami także nasze szacunki, ze względu na brak doświadczenia, okazują się być nietrafione. Czy błędów da się uniknąć?

Tiktokerka zdradza największe błędy podczas wykańczania mieszkania. 

Błędy podczas remontowania i wykańczania mieszkania są niemal nieuniknione. Szczególnie jeśli działamy na własną rękę, bez pomocy doświadczonego projektanta wnętrz. Jedna z Tiktokerek pracujących w tej branży postanowiła podzielić się kilkoma najczęstszymi błędami podczas wykańczania mieszkania.  

Na pierwszym miejscu Tiktokerka wymieniła kwestie finansowe. Stwierdziła ona, że wykończenie jednego m2 mieszkania to koszt rzędu 3 tys. złotych z czego nie zdaje sobie sprawy zdecydowana większość osób remontujących swoje przestrzenie. Z tą opinią nie zgodziło się wielu użytkowników.

3tys za metr??? Wykończyłam 40 metrowe mieszkanie za 60 tys… I wcale tak bardzo nie oszczędzałam

Napisała jedna z kobiet pod filmikiem. Wiele osób zawtórowało jej pisząc o swoich, znacznie niższych kosztach wykańczania domów. Inne przedstawiane przez Tiktokerkę błędy to 

  • zatrudnianie do remontu członków rodziny,
  • brak umowy z podwykonawcami,
  • zatrudnianie wielu różnych firm zamiast jednej zajmującej się wieloma rzeczami,
  • samodzielne planowanie i organizacja

Czy da się wykończyć dom bez pomocy projektanta?

Wymienione przez kobietę rady, choć na pierwszy rzut oka wydają się dosyć trafne to w szerszej perspektywie nie biorą pod uwagę aspektu finansowego ograniczenia. Zatrudnianie członków rodziny czy kilku różnych podwykonawców, tak bardzo odradzane przez Tiktokerkę, może okazać się niekiedy dużo bardziej oszczędne finansowo. Podobnie sprawa ma się z samodzielnym planowaniem i organizacją. Zatrudnienie architekta wnętrz łączy się z dodatkowymi, nie małymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. 

Zobacz także: TOP fryzury z grzywką na lato 2023. Dodają uroku! Tak noszą je teraz "it girls"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.