Genialny trik na umycie rusztu grilla z TikToka! Potrzebujesz do tego tylko jednej rzeczy

Sezon grillowy można już oficjalnie uznać za otwarty. Jeśli pierwszy grill w tym roku jeszcze przed wami z pewnością już niedługo będzie was czekało mycie i konserwacja starego sprzętu. Na TikToku pojawił się trik, który może znacząco ułatwić wam to zadanie!

Tiktoker pokazuje nietuzinkowy sposób na czyszczenie grilla! Tą rzecz masz już w swoim domu

Czy istnieje ktoś kogo wielką pasją jest czyszczenie grilla? To zadanie należy do jednych z najbardziej niewdzięcznych podczas całego sezonu letniego. Umycie rusztu zapuszczonego tłuszczem oraz pełnego przypaleń stanowi nie lada wyzwanie. Nawet po zaledwie kilku użyciach nowego rusztu, niezwykle trudno jest domyć jego wszystkie szczebelki i dotrzeć np. gąbką lub szczoteczką w najgłębsze szczeliny.  

Na jednym z Tiktokowych profili niedawno pojawił się filmik, prezentujący bardzo ciekawy sposób na doczyszczenie grillowego rusztu. Co ciekawe, nie zostaje do tego użyty żaden preparat, a jedynie przedmiot, który każdy z nas posiada już w swoim domu! Mężczyzna użył bowiem do tego celu jedynie kawałka folii aluminiowej.

Według Tiktokera wystarczy jedynie arkusz folii kuchennej zgniecionej w kulkę, aby dokładnie wyczyścić pobrudzony ruszt. Jak to działa? Folia sama dopasuje się do szerokości szczebelków rusztu, dzięki czemu ma dotrzeć nawet do jego zakamarków. Folia aluminiowa zgnieciona w kulkę jest dość ostra, przez co podczas pocierania jej o fragmenty rusztu działa na zasadzie drucianej szczotki, dokładnie pozbywając się brudu. 

Czy trik z folią aluminiową naprawdę działa? 

Trik na wyczyszczenie rusztu za pomocą jedynie folii aluminiowej wydaje się być zbyt idealny by był prawdziwy. Okazuje się jednak, że arkusz folii rzeczywiście może znakomicie posłużyć do wyczyszczenia wielu np. przypalonych powierzchni. Zgnieciona folia działa jak druciana szczotka bądź zwykły druciak kuchenny. Szorując przypaloną powierzchnię będzie on sukcesywnie „zdrapywał" bród z danej powierzchni. Ten trik w swoim domu przetestowała także inna tiktokerka, pragnąca w ten sposób domyć blachę do piekarnika.

Przeczytaj także: Zapomnij o klasycznym makijażu! Teraz róż nosimy w ten sposób. To HIT Tiktoka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.