Sypialnie w tym stylu są pełne efektownych dodatków i artystycznych motywów. Przytulne i nonszalanckie

Jak urządzić sypialnię, aby była przytulna, stylowa i oryginalna? Sypialnie w stylu boho dają duże pole do popisu. Bardzo ważne są ciekawe dodatki, a także nawiązania do sztuki.

Sypialnia w stylu boho

Styl boho wyraża chęć zbliżenia się do natury, a także fascynację sztuką. Sypialnia w tym stylu może być urządzona na bardzo wiele sposobów. To idealny wybór dla osób, które nie przepadają za często surowym, chłodnym i bezosobowym nowoczesnym minimalizmem. W sypialni boho można także zachować prostotę, ale zarazem łatwo jest wyrazić własne zainteresowania oraz gust. Dopuszczalna jest stylistyka orientalna, artystyczna, nawiązująca do różnych kultur. Bardzo chętnie widziane są różnorodne, często wielobarwne dodatki, a także naścienne dekoracje. 

Czytaj też: Krzewuszka cudowna w pełni zasługuje na swoją nazwę. Jej wyjątkowe kwiaty wprawiają w zachwyt!

Łóżko do sypialni boho

Jednym z wyróżników stylu boho są naturalne materiały. Z tego powodu idealnym łóżkiem do takiej sypialni będą modele wykonane z drewna, szczególnie z jasnego. Można też postawić na modne łóżko wykonane z palet. W sypialni w stylu boho dobrze sprawdzają się także łóżka z metalową ramą.

sypialnia w stylu bohosypialnia w stylu boho fot. shutterstock.com

Tak jak wspomniałam, w tym stylu niezwykle ważne są dodatki. Postaw na pościel lub koce w ciekawy wzór, np. orientalny, z mandalami. Dobrze sprawdzą się też printy roślinne lub etniczne. Oprócz łóżka, w sypialni boho mogą pojawić się też fotele, np. wiszące lub wiklinowe bujane. 

Czytaj też: Łazienka w stylu loftowym to jeden z najgorętszych trendów we wnętrzach! Minimalistyczna i z charakterem

Sypialnia boho inspiracje

Urządzając sypialnię w stylu boho masz niezwykle duże pole do popisu, a wszystko zależy od twojej fantazji. Oczywiście, są pewne cechy tego stylu, ale jednak swoboda przy wyborze dodatków i kolorów jest spora. Jeśli lubisz prostotę i stonowane kolory, możesz postawić na sypialnię w beżowych odcieniach. Na ścianę świetnie sprawdzą się makramy lub dekoracje z wikliny.

sypialnia styl bohosypialnia styl boho fot. shutterstock.com

Bardzo przytulna i ciepła będzie też sypialnia boho zielona. Ten kolor może odnosić się zarówno do ścian, ale także dużej ilości kwiatów, np. palm doniczkowych jak i innych egzotycznych gatunków. Bardzo klimatyczne są także sypialnie boho na poddaszu. W pomieszczeniach z dużym skosem warto wykorzystać powierzchnię na podłodze i tam postawić ciekawe dekoracje, np. rośliny w kamiennych donicach lub nastrojowe lampy. 

Dodatki do sypialni w stylu boho

W stylu boho niezwykle ważne są dodatki. Nie musi ich być bardzo dużo, szczególnie w sypialni, ale zazwyczaj to one nadają charakter pomieszczeniu. W pokoju, w którym śpisz nie może oczywiście zabraknąć poduszek dekoracyjnych.

sypialnia w stylu bohosypialnia w stylu boho fot. shutterstock.com

Strzałem w dziesiątkę będą modele z naturalnych materiałów, np. lnu. Nie zapomnij też o ścianach. W sypialni w stylu boho masz cały przekrój możliwości. Modne są makramy, okrągłe lusterka w wiklinowych ramkach, plecione talerze. Można też zdecydować się na plakaty roślinne, obrazy, a także ciekawe pamiątki z podróży do powieszenia na ścianę.

Sprawdź też: Tych rzeczy unikaj latem! Tiktokerka komentuje "to wygląda tanio"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.