Domowe sposoby na mszyce na kwiatach. Proste, ekologiczne i skuteczne. Składniki znajdziesz w kuchni

Te owady potrafią zdziesiątkować całą przydomową uprawę, jak i rośliny ozdobne. Są żarłoczne, szybko się rozmnażają, dlatego trzeba natychmiastowo przeciwdziałać. Te trzy naturalne sposoby mogą je skutecznie odstraszyć.

Mszyce atakują zarówno warzywa, owoce, jak i rośliny ozdobne. Rozmnażają się bardzo szybko i równie szybko niszczą uprawy. Co gorsza, doskonale się maskują, dlatego należy wnikliwie obserwować rośliny. Często do naszych przydomowych upraw chcemy podejść maksymalnie ekologicznie, dlatego szukamy alternatyw silnych oprysków. Oto 3 skuteczne domowe sposoby.

Sezon na mszyce w pełni. Jak sobie z nimi radzić?

Jednym ze skutecznych sposobów na walkę z mszycami na pelargoniach, różach czy petuniach jest mało znany oprysk z olejku neem, który zmienia smak łodygi i tym samym odstrasza owady. Wystarczy kilka olejku neem wymieszać z 250 ml wody i kroplą płynu do naczyń. Przelewamy całość do atomizera i wstrząsamy, a dalej spryskujemy roślinę, najlepiej na noc.

Mszyce nie znoszą zapachu czosnku, dlatego też wywar z niego również działa bardzo odstraszająco. Kilka posiekanych ząbków czosnku zalewamy litrem wody i ostawiamy na dobę, później opryskujemy roślinę.

Ocet w walce z mszycami. Pomocne jest też chili

Mszyce uciekają też przed ostrym smakiem, dlatego wywar z chili to bardzo dobry pomysł. Do miski należy wlać pół litra wody i łyżeczkę ostrej papryki, wymieszać i odczekać 36h. Całość przelewamy przez drobne sito i rozcieńczmy w proporcji w proporcji 20 ml nawozu na litr wody i kropla płynu do naczyń. Na podobnej zasadzie działa ocet, z którego możemy przygotować oprysk. Zalecana proporcja to 1:10, czyli np. 100 ml octu oraz 1 litr wody. Wszystkie opryski wykonujemy zawsze wieczorem.

Zobacz też: "Sauté nails" proste, a jakie luksusowe! Ten elegancki manicure na lato dodaje klasy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.