Ta roślina jest idealna do podwieszanych doniczek! Syngonium zwane Zroślichą to letni hit na balkon

Roślina, która będzie pięknie prezentować się pod sufitem, a także na ogrodowej podporze czy płocie. To właśnie Syngonium znane również pod nazwą Zroślicha. Dzięki doniczkowej odmianie Syngonium, masz okazję upiększyć swoje pomieszczenie i nadać mu żywych, zielonych barw. Zobacz, jak zadbać o tę roślinę!

Rośliny doniczkowe to nie tylko piękna ozdoba dla wnętrz, ale również wspaniały, naturalny środek oczyszczający powietrze w pomieszczeniach. Jeśli zależy Ci na wyjątkowych odcieniach zieleni, łatwej uprawie i efekcie "wow" w twoim domu, to koniecznie postaw na Syngonium. Jakie są jego rodzaje i jak je pielęgnować? Podpowiadamy poniżej!

Roślina Syngonium: Idealna ozdoba w podwieszanych doniczkach

Syngonium pochodzi z tropikalnych regionów Ameryki Południowej, a w Polsce znane jest również pod nazwą Zroślicha. Charakteryzuje się pięknymi, zielonymi liśćmi o sercowatym kształcie, które z czasem mogą przybierać różne odcienie, w tym odmiany z białymi, różowymi lub żółtymi plamkami. Ta różnorodność czyni Syngonium niezwykle atrakcyjnym dla osób poszukujących rośliny o unikalnym  wyglądzie. Zależy Ci na oryginalności? Zroślicha w twoim domu z pewnością ci w tym pomoże!

Odmiany Syngonium – co musisz wiedzieć?

Zroślicha, która rośnie w środowisku naturalnym, dorasta nawet do 20 metrów i można ją spotkać w krajach, takich jak Afryka Południowa, Australia czy Hawaje. Brzmi egzotycznie zachęcająco? Dzięki doniczkowym odmianom Syngonium dedykowanym do uprawy w domu już dziś możesz poczuć klimat tropików we własnych czterech kątach. Zdecydowanymi zaletami domowych odmian Syngonium są przede wszystkim: kolorystyka i kształt liści. Dzięki temu z łatwością dopasujesz rodzaj Zroślichy pod własne oczekiwania i potrzeby.

Jak pielęgnować Syngonium, aby cieszyło oko na dłużej?

Syngonium to roślina idealna zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Stosunkowo łatwa uprawa sprawia, że Zroślicha sprawdzi się w każdym domu! O czym warto pamiętać przy jej uprawie? Na pewno o zapewnieniu i podtrzymaniu wilgotnej gleby, nawożeniu raz na miesiąc i chronieniu przed bezpośrednim kontaktem ze słońcem. Ponadto Syngonium uwielbia zraszanie wodą, co będzie dla niej dodatkowym atutem pielęgnacyjnym. Syngonium jako roślina zwisająca idealnie zaprezentuje się w twoim domu w podwieszanych doniczkach, np. pod sufitem!

Rośliny zwisająceRośliny zwisające fot. Shutterstock

Czytaj też: Krzewuszka cudowna: wyjątkowy krzew do ogrodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.