Meble tarasowe z palet to prawdziwy HIT na Tiktoku! Zrobisz je samodzielnie w domu

Sezon tarasowo-balkonowy w pełni. Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie, chętnie spędzamy czas w swoich zewnętrznych przestrzeniach. Jeśli dopiero urządzacie swój taras i poszukujecie mebli, to ten pomysł z Tiktoka jest czymś doskonałym dla was! Hitem w ostatnim czasie są bowiem meble tarasowe wykonywane z... euro palet.

Podczas urządzania balkonu lub tarasu niejednokrotnie najdroższą rzeczą okazują się być meble ogrodowe. Zestawy wypoczynkowe z kanapą, fotelami i stolikiem potrafią kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych - co często wykracza znacznie ponad przeciętny budżet. Z tego powodu wiele osób decyduje się się na wykonanie takich mebli samodzielnie. Służą im do tego zwykłe drewniane palety.

Meble z palet to HIT na TikToku!

Wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego na TikToku pojawiło się wiele filmików z pomysłami na aranżację tarasu, balkonu czy ogrodu. Wśród nich znalazły się także inspiracje na samodzielne wykonywanie mebli tarasowych z euro palet. Jeden z użytkowników platformy pochwalił się swoim pomysłem na wykorzystanie palet, znalezionych pod śmietnikiem. 

Tiktoker wyszlifował i wyczyścił znalezione palety, a następnie zabezpieczył je bejcą i nałożył docelową białą farbę. Następnie skręcił on wybrane fragmenty ze sobą, tworząc kanapę oraz stolik. Choć cały projekt wymagałby jeszcze dopracowania w postaci poduszek, to efekt końcowy mimo to bardzo spodobał się Tiktokowej społeczności.

W jaki sposób wykonać meble z palet samodzielnie w przydomowym warsztacie? 

Do wykonania zestawu tarasowego z palet nie potrzeba tak na prawdę żadnych niesamowitych umiejętności. Potrzebne nam będą jedynie:

  • palety – Zwykłe palety dostać można niekiedy np. przy śmietnikach. Europalety, które są nieco równiejsze i trwalsze można zakupić natomiast już za kilkadziesiąt złotych.
  • wkrętarka,
  • bejca lub farba.

Na samym początku warto zastanowić się na zamysłem całego projektu, tak aby móc policzyć ile palet będzie potrzebnych do jego wykonania. Następnie przechodzimy do szlifowania, czyszczenia, malowania i skręcania palet ze sobą. Całość można wykończyć uniwersalnymi poduszkami np. z marketu budowlanego. Przy odrobinie kreatywności efekt może być na prawdę zaskakujący!

Zobacz także: Najmodniejsze sukienki letnie na co dzień. Topowe modele do 60 zł z sieciówek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.