O tym warto pamiętać przy pojektowaniu swojej kuchni. Te rozwiązania ułatwią ci życie

Aranżacja własnej przestrzeni to dość odpowiedzialne zadanie, które niestety nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jesteś aktualnie na etapie projektowania własnej kuchni, nie zapomnij zawrzeć w nim tych kilku rozwiązań. Mogą ci one ułatwić życie!

Samodzielne projektowanie kuchni, szczególnie jeśli jest ono wykonywane po raz pierwszy w życiu, stanowi niełatwe wyzwanie. Należy bowiem dokładnie zastanowić się czego oczekujemy od danego wnętrza oraz jakie rozwiązanie pomogą nam ułatwić codzienne czynności. Aby nieco ułatwić wam to zadanie, prezentujemy kilka rozwiązań, które zdecydowanie warto rozważyć w swojej przyszłej kuchni.

Głębokie szuflady z dedykowanymi wkładami

Szuflady umieszczone w dolnych szafkach to jeden z najbardziej praktycznych elementów każdej kuchni. Pozwalają one na łatwiejszy dostęp do wszystkich umieszczonych w niej rzeczy, bez konieczności schylania się i sięgania w najgłębsze zakamarki tradycyjnych dolnych szafek. Oprócz produktów spożywczych i sztućców, szuflady nadają się także doskonale do trzymania w nich garnków oraz naczyń!

Szuflady kuchenneSzuflady kuchenne fot. Shutterstock

Bardzo wygodną opcją jest zakupienie dedykowanych form do szuflad. Na rynku dostępne są organizery dopasowane do danego rozmiar szuflady. Dzięki nim możemy przechowywać miski, garnki, patelnie czy deski do krojenia bez obawy, że będą one się przemieszczać po wnętrzu szuflady. Dzięki specjalnym stojakom możemy w niej także umieścić talerze w formie pionowej, dzięki czemu dostęp do nich będzie znacząco ułatwiony.

Piekarnik umieszczony na wysokości blatu 

Ten kto choć raz zaznał wygody płynącej z piekarnika, umieszczonego na wysokości blatu roboczego, już nigdy więcej nie zechce mieć piekarnika w tradycyjnej pod blatowej formie. Sprzęt kuchenny umieszony na równo z blatem, umożliwia łatwiejsze wkładanie i wyciąganie, niekiedy bardzo ciężkich, naczyń bez konieczności stałego schylania się. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie warto zawrzeć w projekcie podczas aranżacji kuchennego wnętrza.

Piekarnik na wysokości blatuPiekarnik na wysokości blatu fot. shutterstock Ventura

Wysuwane kosze do segregacji śmieci

Problem z nadmiernym schylaniem rozwiązuje nam także kolejne ułatwienie, które warto zawrzeć już na etapie projektowania kuchni. Mowa tutaj o szufladzie do segregacji odpadów. Większość Polaków decyduje się na umieszczenie kosza na śmieci tuż pod zlewem. Zamiast klasycznego kosza postawionego w otwieranej szafce, warto zdecydować się na szufladę z zaprojektowanymi koszami do segregacji. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwiejsze wyrzucanie śmieci oraz wymianę worka. 

Kosze wysuwaneKosze wysuwane fot. Shutterstock

Przeczytaj także: Ikoniczne buty lat 90. powracają. Na wyprzedaży ZARA za mniej niż 80 złotych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.