Zamiast do ciasta, wykorzystaj ją do oprysku. Pomidory i ogórki będą zdrowe i odporne na szkodniki

W cyklu rozwoju sadzonek pomidorów i ogórków nastała bardzo ważna faza. Należy je intensywnie nawozić, a także wykonywać profilaktyczne opryskiwać. Idealny oprysk możemy przygotować z pewnego składnika prosto z szafki kuchennej.

Sadzonki i pomidorów i ogórków są niezwykle podatne na choroby grzybowe i szkodniki, ale jeśli będziemy je odpowiednio nawozić, skutecznie wyprzedzimy potencjalne problemy. Zdrowe i silne rośliny będą dużo bardziej odporne, dlatego też musimy je intensywnie nawozić, a także stosować prewencyjne opryski przed szkodnikami. Jeden z nich przygotujemy z popularnego składnika do wypieków.

Soda ma mnóstwo zastosowań. W kuchni nie tylko do wypieków

Sodę zazwyczaj używamy do różnego rodzaju wypieków, jednak ma ona również szereg innych właściwości. Może posłużyć jako łagodny, ale skuteczny detergent, ale jest także remedium na zgagę. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego bardzo popularne stały się maseczki na twarz z jej użyciem. Właściwości sody są też cenne w ogrodzie. Soda odstrasza mrówki, a także utrudnia rozrost chwastów. Znakomicie podziała na pomidory i ogórki. Wystarczy przygotować z niej prosty domowy oprysk.

Jak przygotować oprysk z sody? To banalnie proste!

Oprysk z sody odstraszy szkodniki takie jak: mszyce, wciornastki, mączliki czy ziemiórki. Dodatkowo wzmocni roślinę, dlatego będzie bardziej odporna na choroby grzybowe. Wystarczy wymieszać łyżeczkę sody z dwoma litrami ciepłej wody, a także odrobiną płynu do naczyń lub szarego mydła.

Wymieszoną miksturę przelewamy do butelki z atomizerem i opryskujemy sadzonki wieczorem. Starannie omijamy kwiaty. Ażeby pozbyć się owadów, oprysk warto powtórzyć po kilku dniach. Warto dodać, że soda polepsza smak owoców, pomidory będą dzięki niej słodsze. 

Zobacz też: Najmodniejsze sukienki letnie na co dzień. Topowe modele do 60 zł z sieciówek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.