Wybierz te rośliny, jeśli chcesz, aby twój balkon wyróżniał się w okolicy. Są niezwykle łatwe w uprawie

Nie masz czasu na wymagającą pielęgnację roślin, a chcesz upiększyć swój balkon? Te rodzaje roślin będą twoim rozwiązaniem! W kilka chwil uzyskasz efekt dekoracyjny, jak z okładki

Rośliny balkonowe powinny być nie tylko piękną dekoracją tej przestrzeni, ale również powinny być przyjemne i nietrudne w pielęgnacji. Takie cechy roślin będą przydatne zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin lub nie mają wiele czasu na bardziej wymagające gatunki kwiatów. Należysz do tego grona? Zapoznaj się z aż 3 gatunkami roślin, z którymi poradzisz sobie bez problemu!

Łatwe w uprawie rośliny na balkon – TOP3 prostej pielęgnacji

Pierwszą z roślin, która wpasowuje się w ramy łatwej uprawy jest petunia. Cechuje ją różnorodność odmian, ale przede wszystkim tolerancja na trudne warunki pogodowe. Warto ją jednak podlewać systematycznie i obficie, aby mogła kwitnąć prawidłowo. Okres rozkwitu kwiatów petunii zaczyna się po 15 maja, czyli po przymrozkach. To właśnie wtedy będziesz mogła cieszyć się bogactwem kolorów, jakie pojawią się na twoim balkonie dzięki tej roślinie!

Pelargonia – królowa roślin balkonowych

Wielokwiatowa, bluszczolistna czy rabatowa? To od ciebie zależy, który rodzaj pelargonii zagości na Twoim balkonie na stałe! Jednak to, co łączy te wszystkie odmiany, to tolerancja na środowisko, w jakim się znajdują oraz niewymagająca w uprawie gleba. Wystarczy je regularnie podlewać i dbać o nawożenie, a w zamian kwiaty pelargonii odwdzięczą Ci się wyjątkowym i unikatowym wyglądem, który przyozdobi Twój balkon. Ich uniwersalny wygląd pozwala również na łączenie pelargonii z innymi odmianami roślin, tworząc oryginalne kompozycje, obok których nie da się przejść obojętnie.

Mniej znana, a zachwycająca – stokrotka afrykańska

Osteospermum, czyli stokrotka afrykańska to trzecia już w kategorii TOP roślina idealna do łatwej uprawy na balkonie. Kwitnie obficie i zachwyca swoimi żywymi, jaskrawymi kolorami. Wyglądem przypomina tradycyjną stokrotkę, jednak jej pęki są o wiele większe i bardziej wyraziste. W przypadku stokrotki afrykańskiej wystarczy, że nie dopuścisz do jej przelania w doniczce i zachowasz umiar podczas podlewania. Ta roślina bardzo dobrze znosi suszę, więc nie musisz martwić się o nią w trakcie dużych upałów.

Czytaj też: Syngonium zwane Zroślichą to letni hit na balkon

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.