Urządź swój balkon w greckim stylu! Pomogą ci w tym niedrogie dodatki z Sinsay

Sezon wiosenno-letni w pełni. Coraz chętniej spędzamy więc czas na balkonach czy tarasach. Jeśli twoja zewnętrzna przestrzeń nie jest jeszcze gotowa na lato, najwyższa pora by zafundować mu mocną metamorfozę. Urządź swój balkon w stylu greckim! Pomogą ci w tym dodatki i tekstylia dostępne w Sinsay!

Czym charakteryzuje się styl grecki?

Grecja to państwo, które przede wszystkim kojarzy nam się z dużą ilością bieli oraz błękitnymi akcentami. Choć zdecydowanie cała Grecja nie wygląda w sposób, w jaki widzimy ją na pocztówkach z Santorini, to styl grecki jest zdominowany właśnie przez białymi i niebieskimi barwami. 

Kolory biały i niebieski, obecne w greckiej architekturze symbolizują wodę i morskie fale. Te wdzięczne barwy mocno kojarzą się z wysoką temperaturą, latem i relaksem. Innym wyraźnym wyznacznikiem greckiego stylu są naturalne materiały. Nie zabraknie w nim naturalnego, jasnego kamienia, glinianych naczyń, drewna oraz bawełnianych i lnianych tkanin. Bardzo charakterystycznym dla greckiego stylu elementem będą także strukturalne ściany pomalowane na biało. Rzadko kiedy fasady greckich budynków posiadają idealną, gładką strukturę. Często są one bowiem wykute w naturalnej skale, co przyczynia się do ich strukturalnego wyglądu. 

Jak urządzić balkon w stylu greckim? Ułatwią ci to rzeczy z letniej kolekcji Sinsay

Projektowanie i urządzanie balkonu w stylu greckim jest stosunkowo łatwym zadaniem. Wystarczy bowiem opierać się głównie na bazowych kolorach: białym i niebieskim oraz stawiać na naturalne materiały. Warto zdecydować się na wzorzyste kafelki bądź gresową lub kamienną posadzkę. Meble ogrodowe powinny być drewniane, białe lub w kolorze naturalnego drewna. Główną rolę w stylu greckim będą grały jednak dodatki!

Całą kolekcję tekstyliów, dodatków i akcesoriów w stylu greckim, posiada w swoim asortymencie sklep Sinsay. Znalazły się w niej między innymi bawełniane poszewki na poduszki, wazony, koce, obrusy czy świeczniki – wszystko utrzymane w spójnej biało niebieskiej kolorystyce. 

Akcesoria w styku greckim SinsayAkcesoria w styku greckim Sinsay fot. Sinsay

Akcesoria w styku greckim SinsayAkcesoria w styku greckim Sinsay fot. Sinsay

Przeczytaj także: "Hailey Bieber nails". TOP 3 paznokciowe trendy wylansowane przez gwiazdę, które pokochały Polki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.