Ten styl to wnętrzarski HIT tego roku! Urządź swój balkon w klimacie Japandi

Ten styl króluje na Pintereście i wśród wnętrzarskich trendów roku 2023. Jest połączeniem minimalizmu ze stylem skandynawskim i naturalnymi materiałami. Japandi to jeden z najchętniej wybieranych obecnie stylów aranżacji wnętrz. Zobacz, jak zainspirować się nim do urządzenia swojego balkonu lub tarasu.

Czym charakteryzuje się styl japandi?

Jeśli by zadać sobie pytanie, jaki styl w aranżacji wnętrz jest w tym roku szczególnie popularny, odpowiedź była by tylko jedna – Japandi! Ten ciepły i minimalistyczny styl pokochało wielu, a inspiracje na urządzenie przestrzeni z jego udziałem licznie pojawiają się między innymi na Pintereście. Czym się charakteryzuje?

Japandi to połączenie minimalizmu ze stylem skandynawskim i Japońskim. Z minimalizmu zabiera on zdecydowanie proste bryły oraz brak zbędnych przedmiotów pozostawionych na widoku. W stylu Japandii dominują naturalne materiały, neutralne kolory ziemi oraz obecność roślin, co z kolei zaczerpnięte zostało ze stylu skandynawskiego. Wnętrza w stylu Japandii są bardzo schludne i przejrzyste. Nie sposób dojrzeć w nich niepotrzebnych elementów, nie tworzą także efektu „zagracenia" przestrzeni, a przy tym wszystkim nadal pozostają bardzo ciepłe i domowe. 

Jak urządzić balkon lub taras w modnym stylu Japandi? 

Styl Japandii nie tylko doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz, ale także z powodzeniem można go wykorzystać do urządzenia swojego balkonu bądź tarasu. W takiej przestrzeni zewnętrznej najlepiej będzie postawić na deski kompozytowe lub naturalną drewnianą podłogę by już na samym początku nadać jej przytulnego charakteru. Dobrze sprawdzi się także podłoga kamienna, betonowa lub gresowa.

W stylu Japandii dominują proste bryły i naturalne barwy, warto więc zainwestować w proste drewniane meble tarasowe oraz siedziska i poduszki wykonane z naturalnych materiałów. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Świetnie sprawdzą się panele led wbudowane w sufit lub ścianę. 

Taras w stylu JapandiTaras w stylu Japandi fot. Shutterstock Ludmila Stankevich

Przeczytaj także: Top3 sukienki na lato ze znanych sieciówek. W tych modelach przechodzisz cały sezon!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.