Ten trik z TikToka uratuje twoje rośliny! Zadbaj o kwiaty podczas wakacji

Wkrótce wyjeżdżasz i obawiasz się, że twoje rośliny zwiędną? Dzięki tej sprytnej poradzie z TikToka twoje kwiaty będą wyglądały pięknie, nawet podczas twojej nieobecności!

Pielęgnacja roślin na miejscu nie stanowi takiego wyzwania, jak dbanie o nie na odległość. Nie chcesz angażować sąsiadki do pomocy? Ten prosty trik z TikToka ci w tym pomoże! Dzięki niemu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, które być może chciałaś wydać na dodatkowe odżywki, które podtrzymałyby twoje rośliny w zadowalającej kondycji podczas twojej nieobecności. Wiemy, jak zrobić to taniej i prościej!

Wakacyjny wyjazd, długi urlop – a co z kwiatami?

Prawdziwą zmorą każdej kwiatomaniaczki jest pozostawienie roślin samopas na czas wyjazdu. Do głowy przychodzą wtedy różne scenariusze, a w nich angażowanie rodziny, przyjaciół, a nawet sąsiadów. Te rozwiązania, choć skuteczne, nie zawsze są komfortowe i wymagają zdecydowanie więcej wysiłku niż możliwość, o którą proponuje na TikToku @aneta_czas_na_zdrowie! Koniecznie wypróbuj te wskazówki, aby mieć pewność, że twoje rośliny przetrwają w trakcie twojej nieobecności nawet kilka tygodni!

Jedno rozwiązanie – bezpieczeństwo dla wszystkich twoich roślin!

Zgadza się! Obfite podlanie kwiatów, postawienie ich w miejscu, w którym będą miały półcień i przysypanie ich keramzytem, to klucz kwiatowej pielęgnacji podczas twojej nieobecności. Zrób to bezpośrednio przed wyjazdem, a efekt utrzyma się na dłużej. Niezależnie od tego, jakie rośliny hodujesz, keramzyt zatrzyma wilgoć w glebie i nie dopuści do jej przesuszenia. Takie zabezpieczenie możesz również stosować na co dzień i cieszyć się świeżymi kwiatami o każdej porze roku!

KeramzytKeramzyt fot. Shutterstock

Czytaj też: Wiosenne prace w ogrodzie - jakie narzędzia warto wybrać, aby je sobie ułatwić?

Więcej o: