TOP 3 roślin łatwych w pielęgnacji! Spójrz, jak w kilka sekund udekorują twoje wnętrze

Chcesz dodać trochę zieleni do swojego wnętrza w prosty sposób? Sprawdź te łatwe w uprawie rośliny do domu, które zachwycą każdego!

Te 3 rośliny będą strzałem w dziesiątkę nie tylko dla twojego wnętrza, ale również organizacji czasu pod względem ich pielęgnacji. Nie są one wymagające i potrzebują niewiele do szczęścia, aby przez długi okres posłużyć Ci w domu. Są one również naturalnym elementem oczyszczania powietrza i pozbywania się kurzu w mieszkaniu. Poznaj TOP 3 rośliny, dzięki którym odżywisz i upiększysz swoje cztery kąty!

Sanseviere – prosta, unikatowa i funkcjonalna

Można powiedzieć, że ta roślina została stworzona dla początkujących, jak i tych, którzy nie mają wiele czasu na złożoną pielęgnację. Sanseviera świetnie radzi sobie w trudnych warunkach – niedobór światła, zbyt mało wody, jak i rodzaj gleby nie przeszkadzają jej w utrzymywaniu pięknego wyglądu przez cały rok. Warto ją trzymać w sypialni czy salonie, ponieważ ta skutecznie oczyszcza powietrze z toksyn i jest dedykowana alergikom.

Aloes – oryginalny i praktyczny

Jeśli znasz aloes jedynie w wersji kosmetycznej lub spożywczej, to koniecznie sprawdź, jak pięknie może prezentować się aloes w domowym wydaniu, w doniczce! Zdecydowanym plusem tej rośliny jest jej różnorodność pod względem koloru i kształtu liści, a także wysoka odporność na suszę. Kiedy aloes dorośnie do odpowiednich rozmiarów możesz śmiało z niego skorzystać, ucinając jedną z łodyg, aby pozyskać dobroczynny miąższ.

A może sukulenty? Grubosze idealne dla podwieszanych aranżacji doniczkowych

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć tych przyjemnych dla oka sukulentów, potocznie nazywanych gruboszami. Ich zwisająca struktura świetnie sprawdzi się w podwieszanych doniczkach, które z łatwością umieścisz pod sufitem. Grubosze nie potrzebują wiele wody, dobrze znoszą brak światła i same odpowiednio sobie radzą ze zmianami temperatury. Z nimi stworzysz ciekawą dekorację tak naprawdę we wszystkich pomieszczeniach w twoim domu!

Czytaj też: Do domu i na taras - efektowne donice do kompozycji i pojedynczych roślin. Już od 60 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.