Grill z kamienia to świetna inwestycja na taras! To rozwiązanie ma więcej niż jedną funkcję

Pogoda na zewnątrz zdecydowanie zachęca do wieczornego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a to oznacza, że to najwyższy czas, aby na dobre już rozpocząć sezon grillowy! Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w odpowiedni sprzęt, warto zastanowić się na zakupem lub wymurowaniem grilla z kamienia. Zobacz jakie plusy niesie za sobą to rozwiązanie.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli sprzętów do grillowania. Od jednorazowych tacek grillowych, które doskonale sprawdzą się na pikniki w plenerze, poprzez metalowe grille na 3 nóżkach aż po grille gazowe i murowane. Czy mając tak wielką ilość dostępnych opcji warto inwestować w droższe, ale także bardziej wytrzymałe i funkcjonalne grille z kamienia? 

Grill kamienny – Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? 

Grille kamienne to doskonała opcja szczególnie dla osób, które letnie wieczory uwielbiają spędzać na tarasie lub w ogrodzie. Inwestując w murowany lub gotowy kamienny grill warto bowiem by był on regularnie użytkowany. Grille z kamienia są bardzo wytrzymałe. Nie ma konieczności wymiany go co kilka sezonów, a odpowiednio pielęgnowany może nam posłużyć przez wiele długich lat. 

Grill kamiennyGrill kamienny fot. Shutterstock Neil Podoll

Grille kamienne oprócz swojej wytrzymałości, walorów estetycznych i dość oczywistej funkcji przygotowywania potraw, posiadają jeszcze jeden dodatkowy plus. W chłodniejsze wieczory doskonale sprawdzą się one jako „kominek" dogrzewający całą przestrzeń tarasową. Czy więc grille kamienne posiadają jakieś minusy? 

Zdecydowanym minusem grilli z kamienia może być ich cena. Będą one bowiem nieco bardziej kosztowne niż zwyczajne, metalowe modele. Ich cena nie będzie jednak znacząco różniła się od dobrej jakości grilli gazowych. Innym minusem grilli murowanych może być fakt, że w większości przypadków będą one niemożliwe do przesunięcia i przestawienia w inne miejsce na tarasie. 

Gdzie kupić grill z kamienia?

Grille kamienne to rozwiązanie dostępne w wielu sklepach budowlanych. Duży wybór grilli betonowanych znajduje się w asortymencie sklepu Leroy Merlin. Tego typu modele znajdziemy także na Allegro. Grill murowany, betonowy lub kamienny można także spróbować wykonać samodzielnie w domu. Na Youtube dostępnych jest wiele filmików pokazujących, jak krok po kroku własnoręcznie wymurować we własnym ogrodzie. 

Betonowy grillBetonowy grill fot. Shutterstock

Przeczytaj także: Gorący trend na te spódnice powraca! Spójrzcie, już chodzi w nich Julia Wieniawa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.