Nie wyrzucaj ich do śmieci! Zrobisz z nich niepowtarzalne dekoracje, które zaskoczą gości

Jak oryginalnie ozdobić ogród i to w duchu zero waste? Można do tego wykorzystać butelki. Dekoracje z butelek szklanych oraz plastikowych są proste do zrobienia, a efektowne.

Dekoracje z butelek: do ogrodu

Chcesz ozdobić ogród w sposób wyjątkowy i oryginalny? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu pustych butelek. Mogą to być butelki ze szkła lub plastiku. Świetnie sprawdzą się butelki po winie, a także napojach gazowanych. Możliwości ich wykorzystania jest zaskakująco dużo i w większości przypadków nie trzeba do nich specjalnych zdolności manualnych. Dekoracje z butelek wspaniale sprawdzą się do ogrodu. Korzyści jest wiele.

Po pierwsze, możesz mieć ozdobę, której nie ma nikt inny, co na pewno zaskoczy twoich gości i sąsiadów. Po drugie, satysfakcja ze zrobienia ozdoby samodzielnie jest nieoceniona. Po trzecie, wpisuje się to w zasadę zero waste, czyli wykorzystywanie wszystkiego, co nadaje się do ponownego użytku, zamiast wyrzucania. 

Czytaj też: Werbena patagońska - dlaczego i ty musisz mieć ją w swoim ogrodzie? Odpowiedź cię zaskoczy!

Dekoracje z butelek szklanych

Jak wykorzystać butelki w ogrodzie? W przypadku szklanych opakowań najprostsze jest ozdabiane ich z zewnątrz, np. za pomocą specjalnych farb. Ciekawym pomysłem jest powieszenie ich na drzewie i pomalowanie tak, aby przypominały pszczoły lub inne owady, np. motyle. Ważne, aby wisiały w pozycji poziomej. To piękna dekoracja z butelek do ogrodu, która spodoba się nie tylko dzieciom.

dekoracje z butelekdekoracje z butelek fot. shutterstock.com

Z butelki szklanej można też stworzyć lampkę LED i powiesić na drzewie lub zamontować przy ziemi. To ciekawa alternatywa do oświetlenia ze sklepu, choć trochę pracochłonna, ale efekty są zniewalające. Szklane butelki można też wykorzystać jako doniczki. Można odciąć ich dno i powiesić szyjką do dołu. W takiej doniczce mogą rosnąć np. sukulenty. 

Czytaj też: Gorąca okazja w Biedronce! Ten wielopak przyda się w każdym domu. Teraz za jedyne 20 zł

Dekoracje z plastikowych butelek

W ogrodzie można też wykorzystać plastikowe butelki. Plastik jest mniej dekoracyjny niż szkło, ale dzięki odpowiednim zabiegom również można go świetnie wykorzystać. Przykładem są doniczki, które można zrobić z dolnej części butelki.

Do zrobienia wystarczą tylko nożyczki, butelka i farby. Popularne są doniczki z butelki w kształcie zwierząt, np. kotki z uszami lub króliki. Można jednak dać się ponieść fantazji i stworzyć swój własny, niepowtarzalny projekt. Prosto można zrobić także doniczki wiszące. Wystarczy wyciąć dziurę wzdłuż butelki i powiesić lub przymocować ją do ściany, lub ogrodzenia. 

Sprawdź też: Tylko spójrzcie na te złociste refleksy! "Auburn tinges" to idealna koloryzacja na lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.