Ten olejek odstraszy mrówki raz na zawsze. Uciekną z twojego domu w okamgnieniu

O tej porze roku mrówki wręcz szturmują domy, szukając jakiegokolwiek sposobu, ażeby do niego się dostać. Nie jest łatwo się ich pozbyć, ale możemy przetestować pewien skuteczny domowy sposób na pozbycie się ich.

Muszki owocówki i mrówki latem są prawdziwą zmorą w wielu domach. Trudno się ich pozbyć, bo namnażają się w błyskawicznym tempie, szczególnie muszki. Mrówki natomiast wytyczają bardzo precyzyjne szlaki, po których szybko się przemieszczają. Ważna jest prewencja, ale mamy do dyspozycji także domowe sposoby na odstraszenie ich. Przykładem jest pewien olejek.

Odetnij drogę mrówkom. Chowaj żywność

Mrówki przyciąga wszystko, co słodkie, a także resztki jedzenia zawierające białko. Uwielbiają cukier, okruchy, owoce, dlatego tak ważna jest prewencja, czyli chowanie żywności w szczelnych pojemnikach czy lodówce. Warto też wytropić miejsce, przez które mrówki wchodzą do naszego domu.

Odcięcie go utrudni drogę owadom. Istnieje sporo specjalistycznych środków chemicznych, które są niezwykle skuteczne. Jednak wiele osób chce uniknąć ich, ponieważ chcą uniknąć ich ze względu na żywność. W takiej sytuacji możemy skorzystać z domowych metod, np. z pewnego olejku.

Olejek tymiankowy w walce z mrówkami. Zniechęci je zapach

Mrówki poruszają się po wytyczonym zapachem szlaku i to właśnie jego musimy przerwać. Nie znoszą pewnych zapachów, dlatego jeśli rozpylimy go na drodze ich, to zniechęcimy je do wędrówek. Przykładem jest olejek tymiankowy. Jest on niezwykle trwały i mocny, dlatego załatwi problem na długo. Wystarczy wymieszać kilka kropel z połową szklanką wody, przelać do butelki z atomizerem i rozpylić na drodze mrówkom. Metodę najlepiej zastosować na noc. Innym skutecznym sposobem jest rozłożenie na szlaku pokrojonej skórki pomarańczowej, która mrówki zaniosą do mrowiska. Ta z kolei jest dla nich toksyczna.

Zobacz też: Tylko spójrzcie na te złociste refleksy! "Auburn tinges" to idealna koloryzacja na lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.