Ta donica ogrodowa z Action to prawdziwy HIT! Modna i terakotowa - dostępna za 21 zł

Początek czerwca to idealna pora na przygotowanie swojego tarasu do sezonu letniego. W Action dostępne są teraz terakotowe donice, dzięki którym twoja przestrzeń zamieni się w zazieleniony balkon rodem z Toskanii.

Terakotowa donica w Action to prawdziwy HIT na taras lub balkon!

Terakotowe donice ogrodowe to prawdziwa klasyka gatunku, jeśli chodzi sadzenie roślin na balkonach czy tarasach. Terakota to materiał naturalny, odporny na warunki atmosferyczne i bardzo trwały. Wykonane z niego donice dobrze odparowują wodę, dzięki czemu nie musisz się zbytnio martwić, gdy nieco przelejesz swoją roślinę. Doniczki z terrakoty są także doskonałym materiałem jeśli chodzi o recykling. Zużyte lub rozbite doniczki mogą posłużyć jako drenaż dla nowych roślin. 

Terakotowe donice pojawiły się aktualnie w sklepie Action. Dostępne są różne kształty i wielkości. Cena za donicę o średnicy 20 cm to niecałe 22 zł.

Donica ActionDonica Action fot. Action

Jak wykorzystać terrakotową donicę na swoim tarasie?

Terakotowe donice to doskonały wybór do posadzenia roślin na tarasie lub balkonie. Jest to element bardzo uniwersalny. Jeśli nie przypada wam do gustu ich naturalny pomarańczowo-ceglany odcień z łatwością pomalujecie je na inny, dowolnie wybrany kolor. Terakota doskonale wpasowuje się w przestrzenie urządzone w stylu włoskim. Można wówczas posadzić w nich lawendę lub drzewko oliwne. 

Donice terakotowe doskonale nadają się do sadzenia różnej wielkości roślin tarasowych. Dzięki wykonaniu z naturalnego materiału, świetnie nadają się także do tzw. „czystego" sadzenia ziół czy warzyw. Terakotowe donice dobrze sprawdzą się także, jako element ozdobny w skalnikach lub ogrodach w stylu włoskim. Całe donice lub wybrane ich elementy mogą zostać umieszczone w ziemi, a rośliny mogą zostać posadzone zarówno w pionowej jak i w poziomej ich formie.

Terrakotowa donicaTerrakotowa donica fot. Shutterstock Iryna Inshyna

Przeczytaj także: Tylko spójrzcie na te złociste refleksy! "Auburn tinges" to idealna koloryzacja na lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.