Masz tę roślinę na balkonie? Sprawdź czy to na pewno miejsce dla niej! Piękna, ale wymagająca monstera

Monstery pięknie się prezentują dzięki swoim rozległym, zielonym liściom. To jednak dość wymagająca roślina, która potrzebuje odpowiednich warunków. Czy warto ją mieć na balkonie?

Monstera już od długiego czasu gości w polskich domach i pięknie dekoruje wnętrza. Jej oryginalne liście z charakterystycznymi dziurkami mogą przybierać zarówno zielone, jak i żółto-białe barwy w zależności od jej rodzaju. To zdecydowanie roślina cieniolubna, którą należy chronić przed słońcem. Ciekawą zależnością jest jednak fakt, że nie potrzebuje ona dużo wody. Czy można ją w takim wypadku trzymać na balkonie?

Monstera na balkonie – zadbaj o odpowiednie środowisko!

Ta roślina będzie twoim sprzymierzeńcem i urośnie do pokaźnych rozmiarów, jeśli w sezonie wiosenno-letnim nie będziesz ustawiać jej blisko okien lub na balkonie, przez który będzie miała ona duży dostęp do słońca. Kiedy jej obecność na balkonie jest odpowiednia? Wtedy, kiedy mowa o balkonie ze strony północnej, bardziej zacienionym, jak i obudowanym – gdzie dostęp do słońca jest znikomy. To właśnie wtedy możesz cieszyć się prawidłowo rosnącą monsterą!

Monstera w twoim domu – o czym warto pamiętać?

Tak jak latem monsterę należy chronić przed słońcem, tak zimą warto pamiętać, żeby nie stawiać jej blisko kaloryferów czy pieców, które również mogłyby źle wpłynąć na jej rozwój. Monstera lubi półcień, więc postaw ją w miejscu, które będzie jasne, ale jednak z dala od okna. Pamiętaj, że ta roślina lubi wyrastać do naprawdę sporych rozmiarów, dlatego od razu warto umieścić ją w dużej doniczce, w której będzie ona mogła odpowiednio się rozwinąć. 

Czytaj też: Mało kto wie, że może służyć jako cenny nawóz. Wystarczy wymieszać go z ziemią pod roślinami

Więcej o: