Ta roślina to prawdziwy hit! Zobacz, jak szybko i pięknie przyozdobi twój balkon

Ta jednoroczna roślina jest nie tylko prosta w uprawie, ale również potrafi pięknie przyozdobić balkon. Werbena zwisająca to prawdziwy hit wśród kwiatomaniaczek!

Fioletowy, biały, niebieski, czerwony a może różowy? Tymi kolorami jesteś w stanie przyozdobić swój balkon od maja aż do października! Werbena zwisająca to idealna roślina do podwieszanych, jak i balkonowych doniczek. Cechuje się oryginalną budową – jej kwiaty przypominają pomponiki, są drobne, ale liczne, co tworzy efekt kuli. Ponadto wydzielają unikalny zapach, który przyciąga motyle. Już dziś zasadź ją na swoim balkonie!

Werbena zwisająca – roślina na szczęście

Co sprawia, że werbena zwisająca jest tak wyjątkowa? W Polsce znana jest nie od dziś! Dawniej wierzono, że ma ona szczególne właściwości ochrony przed nieszczęściem i złym losem. Ponadto jest ona prosta i łatwa w uprawie, dzięki czemu nadaje się dla początkujących, jak i tych którzy nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin. Zdecydowanym plusem jest fakt, że przy odpowiednich warunkach werbena będzie cieszyć swoim kwitnięciem przez cały sezon!

Idealna roślina na balkon? Tak, to możliwe!

Warto wspomnieć, że werbena zwisająca świetnie wpasowuje się w kompozycję z innymi kwiatami balkonowymi i dobrze z nimi współgra. Niezależnie od tego, w jakich kolorach zakwitnie, jest ona w pełni przyjazna dla innych gatunków roślin.

Szczególnie lubi się z surfiniami czy pelargoniami, które są częstym wyborem na polskich balkonach. Jej zwisająca struktura sprawdzi się nie tylko w podwieszanych doniczkach, ale również w skrzynkach balkonowych, tworząc estetyczną i przyjemną dla oka całość kompozycyjną. Chcesz, żeby twój balkon wyróżniał się w tym sezonie? Postaw na werbenę zwisającą!

Czytaj też: Ciesz się dłużej piwoniami w wazonie. Dodaj odrobinę tego do wody, a kwiaty odzyskają wigor

Więcej o: