Ta roślina doniczkowa robi furorę w polskich domach! Zobacz, dlaczego jest taka modna

Niektórzy kupują ją na szczęście, a inni uwielbiają prostotę jej pielęgnacji. Pilea peperomiowata, znana potocznie jako pieniążek, to prawdziwy hit wśród roślin doniczkowych!

Pilea peperomiowata, nazywana pieniążkiem, to gorący trend dekoracyjny w polskich domach. Dlaczego mówimy na nią pieniążek? Ponieważ jej liście kształtem przypominają monetę, co przez jednych uznawane jest za oznakę szczęścia. Roślina jest również bezpieczna dla zwierząt i prosta w pielęgnacji. Co warto wiedzieć o tej roślinie doniczkowej dla początkujących i nie tylko?

Pieniążek na szczęście i na piękny wystrój twojego wnętrza

Pilea peperomiowata jest rośliną, która w umiarkowanym stopniu potrzebuje światła dziennego. Ciekawym faktem jest to, że im mniej światła dostaje, tym mniej wody potrzebuje. Dlatego, jeśli postawisz ją w zacienionym miejscu, a jej gleba będzie wilgotna od ostatniego podlania, oznacza to, że nie trzeba dawać jej dodatkowej dawki wody. Pieniążek jest też rośliną dostosowującą się do środowiska, w którym się znajduje. Z tego względu nadaje się ona dla osób, które zaczynają swoją przygodę z roślinami i właśnie na pieniążku mogą się nauczyć podstawowych kroków pielęgnacyjnych.

Idealna do doniczki, idealna do słoika...

Pieniążek jest świetną rośliną doniczkową, jednak ma też idealne warunki do bycia rośliną w słoiku, tzw. mini lesie. Wilgotne środowisko w słoju dekoracyjnym, to właśnie najlepsza sceneria dla uprawy pieniążka.

Należy mieć jednak na uwadze, że po jakimś czasie pilea peperomiowata powinna być przesadzona ze słoja do doniczki ze względu na swój rozrost. W międzyczasie może ona być piękną ozdobą w słoiku w każdej przestrzeni domowej! Zależy ci na oryginalnej roślinie, która posłuży ci przez długi czas? Postaw na popularny pieniążek!

Czytaj też: Ta donica ogrodowa z Action to prawdziwy HIT! Modna i terakotowa - dostępna za 21 zł

Więcej o: