Tiktokerka wykonała efektowny klosz do lampy ze szklanej miski. Oszczędziła aż 1900$!

Jak oszczędzić kilka tysięcy na wykańczaniu własnego domu lub mieszkania? Wykonać kilka mebli czy dodatków samodzielnie! Jedna z Tiktokerek podzieliła się swoim sposobem na własnoręczne odtworzenie abażura do lampy. Dzięki temu projektowi oszczędziła 1900$!

Remont i wykończenie domu lub mieszkania potrafią być wprost zabójcze dla naszego budżetu. Meble i dodatki potrafią osiągać wprost zniewalające kwoty, na których wydanie niewielu może sobie pozwolić. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób szuka oszczędności, w wykonywaniu niektórych elementów wyposażenia samodzielnie! 

Klosz do lampy z miski? Tiktokerka oszczędziła w ten sposób 1900$!

Jedna z Tiktokerek, publikująca na swoim profilu popularne filmiki dotyczące aranżacji wnętrz, podzieliła się ze swoimi obserwatorami pomysłem na efektowny klosz lampy wykonany ze szklanej miski! 

Potrzebuję abażuru do lampy, który wygląda jak 2000 dolarów za mniej niż 50 dolarów

Wspomniała kobieta, sugerując co było jej motywacją do wykonania takiego projektu. Efekt końcowy wyszedł na prawdę świetnie!

Cały projekt Tiktokerka rozpoczęła od znalezienia odpowiedniej szklanej miski, w której wywierciła otwór na ramę dla żarówki. Wnętrze miski zostało pomalowane na kolor złoty, natomiast na zewnątrz została nałożona szpachla. Następnym krokiem było wyrównanie zewnętrznej części abażura papierem ściernym oraz pomalowanie na kolor biały. Do całości został dodany kabel oraz rama z żarówką i gotowe. Warto przyznać, że projekt wygląda bardzo podobnie do oryginalnego modelu lampy, którą był inspirowany.

Czego potrzeba do wykonania abażura samodzielnie w domu? Niezbędne rzeczy znajdziesz w każdym markecie budowlanym!

Choć kobieta wykonująca abażur DIY nie pochodzi z Polski, to odpowiedniki wszystkich wykorzystanych przez nią rzeczy z łatwością dostaniecie także w naszym kraju. Aby wykonać lampę podobną do tej, zrobionej przez Tiktokerkę potrzebna będzie:

  • sporej wielkości szklana miska,
  • szpachla,
  • spray w kolorze złotym,
  • biała farba,
  • przewód z ramą na żarówkę,
  • żarówka.

Wszystkie z wymienionych powyżej przedmiotów z łatwością dostaniecie w jednym z popularnych marketów budowlanych. Do tego typu projektu można także wykorzystać posiadane już w domu przedmioty np. starą, nieużywaną już miskę lub elementy z rozmontowanej lampy – wówczas cały projekt stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla domowego budżetu!

Zobacz także: Ten zapach wypromowała Dua Lipa! Sprawdź najpiękniejsze zapachy perfum na lato 2023

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.