Zaprojektuj swój taras w toskańskim klimacie! Ten styl sprzyja wypoczynkowi i błogim chwilom relaksu

Taras to jedno z ulubionych miejsc do spędzania czasu w wolne, letnie popołudnia. Jeśli pragniesz, aby twoja zewnętrzna przestrzeń stała się stylową, sprzyjającą wypoczynkowi oazą spokoju warto postawić na styl Toskański!

Czym charakteryzuje się styl Toskański?

Toskania uważana jest za jeden z najpiękniejszych regionów w całych Włoszech. Oprócz najbardziej znanych miast takich jak Florencja czy Piza, turyści często decydują się na wypoczynek w klimatycznych wiejskich posiadłościach, w których podziwiając wyjątkową architekturę, odpoczywają z lampką wina z widokiem na pole winogron.

Styl Toskański czerpie ze wszystkich elementów włoskiej kultury. Jest on kwintesencją letniego wypoczynku i relaksu. W stylu tym nie zabraknie naturalnych materiałów takich jak kamień czy drewno. Dominują w nim kolory ziemi takie jak beże i brązy, czy zieleń przejawiająca się w roślinach posadzonych w terakotowych donicach. Styl toskański stanowi połączenie włoskiej architektury z naturalnymi elementami i nutką klimatu spokojnej włoskiej wsi. Jak przenieść te elementy na własny taras lub balkon? 

Jak urządzić swój balkon lub taras w toskańskim stylu? 

Balkon lub taras w stylu toskańskim czerpał będzie ze wszystkich charakterystycznych elementów tego regionu. Podstawą będzie odpowiednia podłoga i otoczenie. Warto postawić na posadzkę z betonu naturalnego kamienia. Na rynku dostępne są kamienne płytki lub panele, które doskonale sprawdzą się na tarasie. Zamiast klasycznych balustrad, dobrze będzie zastosować murki lub betonowe zdobione balustrady w jasnym odcieniu. 

Na balkon w stylu toskańskim idealnie wpasują się lekkie metalowe meble ogrodowe z ażurowymi oparciami. Jako dekorację warto wybrać charakterystyczne dla tego regionu rośliny, posadzone w dużych terrakotowych donicach. Jeśli dysponujecie nieco większym budżetem, można zdecydować się także na zakup drzewka oliwnego, który doskonale dopełni całą przestrzeń. 

Taras w stylu ToskańskimTaras w stylu Toskańskim fot. Shutterstock Botond Horvath

Przeczytaj również: Co zrobić, żeby kolor włosów współgrał z sukienką? Znana stylistka z TikToka ma na to prosty sposób!

Więcej o: