Ta rzecz wprowadzi wyjątkowy klimat do twojego ogrodu. Niedrogi niezbędnik na lato w Lidlu

Jesteś fanem spędzania czasu w ogrodzie i uwielbiasz grilować w gronie znajomych? Jeśli tak, to ta rzecz z Lidla także powinna ci się spodobać! Wprowadzi ona wyjątkowy klimat do twojej zewnętrznej przestrzeni.

Ogień niewątpliwie tworzy niesamowity klimat. Zimą rozpalany w kominku ogrzewa i nadaje ciepłego charakteru całemu wnętrzu. Latem natomiast przenosimy go na tarasy w postaci grilla. Niewiele równa się jednak przyjemności płynącej z prawdziwego ogniska, nad którym można ogrzać się i przygotowywać posiłki. Ogniska są jednak dość niebezpieczne i pozostawiają po sobie mało estetyczne palenisko, przez co niewiele osób decyduje się na jego rozpalenie we własnym ogrodzie.

Palenisko ogrodowe – doskonały sposób na bezpieczne i kontrolowane ognisko w twoim ogrodzie

Czy istnieje sposób na bezpieczne ognisko, które nie pozostawia nieestetycznego paleniska i zwęglonej trawy? Tak! I nie mowa tutaj o klasycznym grillu. W nowej gazetce Lidla pojawiło się bowiem palenisko, dzięki któremu możemy posiadać prawdziwe ognisko w kontrolowanych i „czystych" warunkach. 

Palenisko ogrodowePalenisko ogrodowe fot. Lidl

Palenisko ogrodowe z Lidla kosztuje 249 zł i wykonane jest ze stali malowanej proszkowo. Średnica misy wynosi około 58 cm i znajduje się ona na trzech stabilnych nóżkach na wysokości ok 28 cm nad ziemią. 

Jak wkomponować palenisko do swojego ogrodu?

Palenisko ogrodowe może być praktyczną i estetyczną ozdobą naszego ogrodu. Jeśli wielkość ogrodu pozwala na takie zabiegi, świetnym pomysłem było by stworzenie mini, niezadaszonego tarasu dedykowanego dla takiego paleniska. Betonowa lub kamienna posadzka i wygodne ławeczki z poduszkami rozmieszczone dookoła ognia sprawią, że miejsce to stanie się doskonałą przestrzenią do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny lub znajomych.

Palenisko ogrodowePalenisko ogrodowe fot. Shutterstock Hayati Kayhan

Sprawdź również: Tylko spójrzcie na te złociste refleksy! "Auburn tinges" to idealna koloryzacja na lato

Więcej o: